Konyaaltı'nda dört mahalleye ana şebeke hattı | 28 Şubat 2024İmar Haber

28 Şubat 2024 - 22:26

Konyaaltı’nda dört mahalleye ana şebeke hattı

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ÇALIŞMA İLE KONYAALTI’NDA DÖRT MAHALLENİN İÇME SUYU SORUNUNU ÇÖZÜYOR. DOYRAN, GÖKÇAM, KARATEPE VE BAHTILI MAHALLELERİNE 2 BİN 500 METRE ANA ŞEBEKE HATTI DÖŞENİYOR.

Konyaaltı’nda dört mahalleye ana şebeke hattı
Son Güncelleme :

07 Aralık 2020 - 13:35

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/konyaaltinda-dort-mahalleye-ana-sebeke-hatti/32100/" title="facebook">

Antalya Büyükşehir Belediyesi gerçekleştirdiği çalışma ile Konyaaltı’nda dört mahallenin içme suyu sorununu çözüyor. Doyran, Gökçam, Karatepe ve Bahtılı Mahallelerine 2 bin 500 metre ana şebeke hattı döşeniyor.

Antalya’nın merkez Konyaaltı İlçesi’ne bağlı Doyran, Gökçam, Karatepe ve Bahtılı Mahallelerine içme suyu sağlayan ana şebeke hattının çok sık arıza vermesi üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü ekipleri kolları sıvadı. Eskiyen hattın yıprandığı ve ekonomik ömrünü tamamladığı göz önüne alınarak söz konusu kısmın yenilenmesi için çalışma başlatıldı.

Tasarruf sağlanacak

Bölgede devam eden çalışma ile 2500 metre ana şebeke hattı döşeniyor. En kısa sürede tamamlanması beklenen imalat sonrasında yeni hattan sağlanacak olan içme suyu, dört mahallede yaşayan vatandaşlara daha sağlıklı ve kesintisiz olarak ulaşacak. Sıklıkla yaşanan arızaların son bulacağını belirten ASAT yetkilileri yapılan yeni imalat ile birlikte onarım bedellerinin yanı sıra su kayıp kaçağın önüne geçileceğini, büyük oranda tasarruf sağlanacağını da vurguluyor.