İmarhaber

Çanakkale Köprüsüne Büyük Yatırım

Suudi Arabistan ve Katarlı yatırımcıların İstanbul’dan sonra Çanakkale bölgesinin ilgi çektiği arsa ve arazi yatırımları yaptıkları görünmektedir.

Çanakkale Köprüsüne Büyük Yatırım
Google News
17 Nisan 2017 - 22:04

Çanakkale ‘nin Lapseki ile Gelibolu ilçeleri arasında inşa edilecek ve dünyanın en uzun asma köprüsü olacak 1915 Çanakkale Köprüsü’nün temelinin atılmasının ardından Arap yatırımcıların bölgeye olan ilgisinin çektiği gözükmektedir.

İstanbul’dan sonra  Çanakkale bölgesini ilgisini çektiği arsa ve arazi yatırımları yaptıkları görünmektedir. Suudi Arabistan ve Katarlı yatırımcıların ilgisini çekmektedir.

Çanakkale de dünyanın en uzun köprüsünü  yapılmaktadır. Trakya’dan Ege ve Akdeniz ’e uzanan ulaşım hattında Çanakkale ’yi Marmara Bölgesi ’nde çok önemli konuma taşıyacak köprü, 10 milyar liranın üzerinde yatırımla hayata geçirilecek. Bununla birlikte etrafında ülkeyi geliştirmeye yönelik faaliyetler içinde olan Çanakkale de aynı zamanda Türkiye’nin  ikinci bir boğaz şehridir. Yurt dışı yatırımcılar da bunu görmekte  ve yatırımcılara cazip gelip yatırımlarını buraya kaydırmaktadır.Çanakkale de dünyanın en uzun köprüsünü  yapılması ile ulaşımın  kolaylıkların sağlanmasıyla da yabancı yatırımcıların en büyük gözde olmaktadır.

Ayrıca Cevatpaşa mahallesi ‘de 290 parsel ve sit alanı olarak anılan merkez bölgesindeki bazı yerlerin de imara açılması için belediye meclisine teklif verildiği öğrenildi.

Gelibolu İmar Haberleri

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları