Körfez yollarına konfor geliyor | 20 Mayıs 2024İmar Haber

20 Mayıs 2024 - 03:22

Körfez yollarına konfor geliyor

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÖRFEZ’İN ESKİYEN YOLLARINI, ALT YAPI VE ÜST YAPI ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRMEYE DEVAM EDİYOR.

Körfez yollarına konfor geliyor
Son Güncelleme :

28 Kasım 2020 - 12:15

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/korfez-yollarina-konfor-geliyor/26423/" title="facebook">

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Körfez’in eskiyen yollarını, alt yapı ve üst yapı çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki ihtiyaç duyulan yolların zamanla eskiyen ve deforme olan bölümlerini daha konforlu hale getiriyor. Alt yapıyı da değişen şartlara uygun olarak yenileyen Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda Körfez Mimar Sinan Mahallesi Denizciler Caddesi’nde altyapı ve üstyapı çalışmaları yapıyor. 1 kilometrelik Denizliler Caddesi’nde yağmur suyu drenaj hattını yenileyen Büyükşehir Belediyesi, caddenin 500 metresine 1 metre çapında yağmur suyu drenaj hattı döşedi. 1 kilometrelik Denizciler Caddesi için 3 bin ton asfalt, 4 bin ton pilant mix temel serimi yapıldı.

Körfez Mimar Sinan Mahallesi Denizciler Caddesi’nde alt ve üst yapı çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, asfalt serimi ardından 5 bin metrekare yaya yolunu yapacak. Asfalt serimi sonrası asfalt çizgilerinin çizilmesiyle Denizciler Caddesi daha konforlu bir çehreye kavuşacak.