İmar Haber

Körfez’de Sıfır Atık çalışmaları devam ediyor

KÖRFEZ BELEDİYESİ TARAFINDAN İLÇE GENELİNDE YÜRÜTÜLEN SIFIR ATIK ÇALIŞMALARI PANDEMİ SÜRECİNDE DE DEVAM EDİYOR. KASIM AYINDA 120 TON AMBALAJ ATIĞI, 65 TON CAM ŞİŞE VE 9 BUÇUK TON TEKSTİL ATIĞI TOPLANARAK GERİ KAZANIMA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ.

Körfez’de Sıfır Atık çalışmaları devam ediyor
Google News
07 Aralık 2020 - 16:25

Körfez Belediyesi tarafından ilçe genelinde yürütülen Sıfır Atık çalışmaları kapsamında Kasım ayında 120 ton ambalaj atığı, 65 ton cam şişe ve 9 buçuk ton tekstil atığı toplanarak geri kazanıma dönüştürüldü.

Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma Ekipleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın oluşturduğu Sıfır Atık Projesi kapsamında özellikle site ve toplu yaşam alanlarında projenin hayata geçmesi için yoğun çaba sarf ediyor. Pet şişe, ambalaj atıkları, tekstil atıkları, cam şişe vb. atıkların daha kolay toplanmasını sağlamak ve vatandaşların da ulaşımı kolaylaştırmak adına mahallelerde Mobil Atık Getirme Merkezleri de çoğaltıldı.

Bu çalışmalarla geri dönüşümü mümkün olan atıklar, Ülke ekonomisine geri kazandırılıyor, ayrıca depolama sahalarına giden atık miktarı da azaltılmış oluyor. Bu kapsamda bu yılın Kasım ayında 120 ton ambalaj atığı, 65 ton cam şişe, 9 buçuk ton tekstil atığı toplanarak geri kazanıma dönüştürüldü.

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Sıfır Atık Projesi’ne özel önem verdiklerini belirterek, “Daha az atık üretmek, ürettiğimiz atıkların geri dönüşümünü sağlamak için Körfez Halkından daha fazla duyarlılık ve ilgi bekliyoruz. Bu konuda vatandaşlarımız 500 00 50 Çağrı Merkezi’nden bizlere ulaşabilir ve geri dönüşüme, doğaya katkıda bulunabilir” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları