Kumluca ve Finike'de kış hazırlığı | 18 Temmuz 2024İmar Haber

18 Temmuz 2024 - 12:15

Kumluca ve Finike’de kış hazırlığı

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KUMLUCA VE FİNİKE’YE BAĞLI MAHALLELERDE TARIMSAL SULAMA KANALLARINDA TEMİZLİK ÇALIŞMASI BAŞLATTI. KIŞ AYLARINDA TARIM ARAZİLERİNDE SU TAŞKINLARINI ÖNLEMEK AMACIYLA YAPILAN ÇALIŞMA KAPSAMINDA 150 KİLOMETRELİK KANAL TEMİZLİĞİ YAPILACAK.

Kumluca ve Finike’de kış hazırlığı
Son Güncelleme :

01 Aralık 2020 - 15:00

97 views

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kumluca ve Finike’ye bağlı mahallelerde tarımsal sulama kanallarında temizlik çalışması başlattı. Kış aylarında tarım arazilerinde su taşkınlarını önlemek amacıyla yapılan çalışma kapsamında 150 kilometrelik kanal temizliği yapılacak.

Kış aylarının gelmesiyle birlikte harekete geçen Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Kumluca ve Finike’ye bağlı mahallelerde tarımsal sulama kanallarında temizlik çalışması yapıyor. Şiddetli yağışlarda tarım arazilerinde su taşkınlarının yaşamaması için Kumluca’nın Salur, Hızırkahya, Göksu, Kavak, Hacıveliler, Karşıyaka ve Beykonak Mahallelerinde tarımsal sulama kanalları temizleniyor. Kumluca’da çalışmaların tamamlanmasının ardından Finike’nin Hasyurt ve Sahilkent Mahallelerinde temizliğe devam edilecek. Kumluca ve Finike’de toplamda 150 kilometrelik kanal temizliği yapılması hedefleniyor.