Kungfucular parkları spor salonuna çevirdi | 12 Nisan 2024İmar Haber

12 Nisan 2024 - 20:05

Kungfucular parkları spor salonuna çevirdi

BAĞCILAR BELEDİYESİ WUSHU KUNG-FU TAKIMI SPORCULARI, PANDEMİ NEDENİYLE ANTRENMANLARINI AÇIK ALANLARDA GERÇEKLEŞTİRİYOR. KUNGFUCULAR KENDİLERİNE EN YAKIN PARKTA HER GÜN KOŞUDAN YUMRUK VE TEKME TEKNİKLERİNE KADAR YÜKSEK TEMPODA SPOR YAPARAK FORMLARINI KORUYORLAR.

Kungfucular parkları spor salonuna çevirdi
Son Güncelleme :

14 Ocak 2021 - 11:25

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/kungfucular-parklari-spor-salonuna-cevirdi/58000/" title="facebook">

Bağcılar Belediyesi Wushu Kung-fu takımı sporcuları, pandemi nedeniyle antrenmanlarını açık alanlarda gerçekleştiriyor. Kungfucular kendilerine en yakın parkta her gün koşudan yumruk ve tekme tekniklerine kadar yüksek tempoda spor yaparak formlarını koruyorlar.

Covid-19 pandemi sürecinden en çok etkilenenler arasında sporcular da yer alıyor. Kısıtlamalar nedeniyle salonlardan uzak kalan sporcular, farklı yerlerde ve zor şartlar altında antrenmanlarını yapıyorlar. Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda eğitimlerini yapan Bağcılar Belediyesi Wushu Kung-fu takımı da pandemi nedeniyle ilçedeki parkları mesken edindi.

Yumruk yumruğa dövüşüyorlar

Takımda bulunan 58 sporcu, her sabah eşofmanlarını giyinip kendilerine en yakın parka gidiyor. Isınma koşusunun ardından normal dersteymiş gibi yumruk ve tekme tekniklerini yaparak dövüş sanatlarını icra ediyorlar. Soğuk havalar onları durduramıyor. Gençler, spor salonundaki aynı heyecanla ileride katılacakları müsabakalara hazırlanıyorlar. Takım hocası Süleyman Ay da parkları dolaşarak hem öğrencilerine moral veriyor hem de eksikliklerini tamamlıyor.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, zamanlarını boşa geçirmeyen kungfucuları tebrik ederek spor hayatlarında başarılar diledi.