Lise öğrencisi tasarladı, uzaktan eğitim hologram oldu | 18 Nisan 2024İmar Haber

18 Nisan 2024 - 03:44

Lise öğrencisi tasarladı, uzaktan eğitim hologram oldu

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN BU YIL 7’NCİSİ DÜZENLENEN BAŞAKŞEHİR LİVİNG LAB İNOVASYON YARIŞMASI’NDA SONA YAKLAŞILDI. YENİLİKÇİ PROJELERİ TEŞVİK ETMEK VE DESTEKLEMEK AMACIYLA DÜZENLENEN YARIŞMADA, LİSE ÖĞRENCİSİ ARDA KÖRÜKÇÜ, ‘HOLOGRAMİC CONTACT’ ADINI VERDİĞİ PROJESİYLE FİNALE KALMAYI BAŞARDI.

Lise öğrencisi tasarladı, uzaktan eğitim hologram oldu
Son Güncelleme :

21 Aralık 2020 - 16:05

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/lise-ogrencisi-tasarladi-uzaktan-egitim-hologram-oldu/42987/" title="facebook">

Başakşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması’nda sona yaklaşıldı. Yenilikçi projeleri teşvik etmek ve desteklemek amacıyla düzenlenen yarışmada, lise öğrencisi Arda Körükçü, ‘Hologramic Contact’ adını verdiği projesiyle finale kalmayı başardı.

Ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra öğretmen ve öğretim görevlilerinin 4 farklı kategoride mücadele ettiği yarışmada sona yaklaşıldı. Gökkuşağı Koleji öğrencisi Arda Körükçü, ‘Hologramic Contact’ adını verdiği projesiyle finale kalmayı başardı. Körükçü, projesiyle eğitime farklı bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor.

“Uzaktan eğitimde daha kaliteli eğitim görselliği”

Teknoloji ve inovasyon yarışmalarının gençlere sunduğu imkânlara vurgu yaparak, ‘Hologramic Contact’ projesi hakkında bilgi veren Gökkuşağı Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Gayretli, “Proje, iletişim ve iletişimdeki görselliği artırarak okullarda, seminerlerde, konferanslarda ve uzaktan eğitimde daha kaliteli eğitim görselliği ve artırılmış sunum imkânı sağlamayı hedefliyor” diye konuştu.

“Öğretmenlerinin hologram görüntüsünden dersleri dinleyebilecekler”

Uzaktan eğitim sürecinde online gerçekleştirilen eğitimlerin projeyle farklı bir boyut kazanacağına inandığını ifade eden Arda Körükçü, “Yazdığımız yazılım kullanılarak öğrenciler evlerinde basit hologram piramitleri yaparak dersi anlatan öğretmenlerinin hologram görüntüsünden dersleri dinleyebilecek” dedi.