Mahalleler çamur derdinden kurtuluyor | 30 Mayıs 2024İmar Haber

30 Mayıs 2024 - 09:43

Mahalleler çamur derdinden kurtuluyor

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ, YOL YAPIM, ONARIM VE DÜZENLEME ÇALIŞMALARINI MERKEZ MAHALLELERLE BİRLİKTE KIRSAL MAHALLELERDE DE HIZ KESMEDEN SÜRDÜRÜYOR. SEYMENLİ MAHALLESİ’NDE BAŞLATILAN ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA KÖY İÇİNDEKİ TOPRAK YOLLAR KİLİT TAŞLA KAPLANIYOR.

Mahalleler çamur derdinden kurtuluyor
Son Güncelleme :

09 Aralık 2020 - 15:55

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/mahalleler-camur-derdinden-kurtuluyor/33283/" title="facebook">

Süleymanpaşa Belediyesi, yol yapım, onarım ve düzenleme çalışmalarını merkez mahallelerle birlikte kırsal mahallelerde de hız kesmeden sürdürüyor. Seymenli Mahallesi’nde başlatılan çalışmalar kapsamında köy içindeki toprak yollar kilit taşla kaplanıyor.

Seymenli Mahallesi sokaklarında yürütülen kilit taş yol yapım çalışmaları ile yaklaşan kış mevsimi öncesi mahalle sakinlerinin çamur çilesi sona eriyor. Çalışmaların kısa süre içinde tamamlanacağı ifade edilirken, merkez mahallelerde de yol yapım ve bakım-onarım çalışmaları aralıksız devam ediyor. Yavuz Mahallesi’nde sokaklar birer birer yenileniyor. Mahallenin işlek sokakları olan Tevekkül ve Arabacı sokaklarda gerçekleştirilen yol yapım çalışmalarının ardından Saka Sokak’ta da yıpranmış ve işlevini yerine getiremeyen eski kilit taş zemin kaldırılarak kilit taş çalışması başlatıldı. Ayrıca şehrin muhtelif noktalarında yol onarım, asfalt yamalama ve çevre düzenlemesi çalışmaları da eş zamanlı olarak gerçekleştiriliyor.