Malatya'da kısıtlamalarda denetimler sürüyor | 23 Haziran 2024İmar Haber

23 Haziran 2024 - 18:47

Malatya’da kısıtlamalarda denetimler sürüyor

KORONA VİRÜS İLE MÜCADELE KAPSAMINDA DÜN AKŞAM 21.00 İTİBARİYLE BAŞLAYAN 56 SAATLİK SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDA MALATYA’DA POLİS EKİPLERİ DE ARALIKSIZ DENETİMLERİNİ SÜRDÜREREK, SOKAKTA BULUNAN ARAÇ VE VATANDAŞLARI KONTROL EDİYOR.

Malatya’da kısıtlamalarda denetimler sürüyor
Son Güncelleme :

19 Aralık 2020 - 15:45

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/malatyada-kisitlamalarda-denetimler-suruyor/41139/" title="facebook">

Korona virüs ile mücadele kapsamında dün akşam 21.00 itibariyle başlayan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında Malatya’da polis ekipleri de aralıksız denetimlerini sürdürerek, sokakta bulunan araç ve vatandaşları kontrol ediyor.

İçişleri Bakanlığının genelgesiyle başlayan hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasında bu hafta sonu da Malatya’da cadde ve sokaklar sessizliğe büründü. Araç ve yaya trafiğinin büyük oranda durduğu kentte sadece kısıtlamadan muaf olan mesleklerde çalışanlar dışarı çıkabiliyor. Vatandaşlar da akşam 17.00’ye kadar evlerine en yakın market ve fırınlara araçsız giderken, polis ekipleri de kent merkezinde denetimlerini sıklaştırdı.

Durdurulan araçlarda kısıtlamadan muaf olduğuna dair sürücülerin evrakları incelenirken, yaya olarak dolaşan kişilerde sorgulanarak kısıtlamadan muaf olmadıklarına dair bir belge ibraz etmedikleri takdirde haklarında cezai işlem uygulanıyor.