Malayı eline aldı, bordür taşı döşedi | 28 Şubat 2024İmar Haber

28 Şubat 2024 - 04:37

Malayı eline aldı, bordür taşı döşedi

MAMAK BELEDİYE BAŞKANI MURAT KÖSE, FEN İŞLERİ ALT YAPI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNİN BOSTANCIK MAHALLESİ’NDE YÜRÜTTÜĞÜ BORDÜR VE TRETUVAR ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ. SADECE BELİRLİ MAHALLELERDE DEĞİL MAMAK’IN HER BÖLGESİNDE ALT YAPI ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERİLDİĞİNİ KAYDEDEN KÖSE, MALAYI ELİNE ALARAK USTALARA YARDIM ETTİ, BORDÜR TAŞI DÖŞEDİ.

Malayı eline aldı, bordür taşı döşedi
Son Güncelleme :

08 Aralık 2020 - 10:15

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/malayi-eline-aldi-bordur-tasi-dosedi/32427/" title="facebook">

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Fen İşleri Alt Yapı Şube Müdürlüğü ekiplerinin Bostancık Mahallesi’nde yürüttüğü bordür ve tretuvar çalışmalarını inceledi. Sadece belirli mahallelerde değil Mamak’ın her bölgesinde alt yapı çalışmalarına ağırlık verildiğini kaydeden Köse, malayı eline alarak ustalara yardım etti, bordür taşı döşedi.

Yol ağlarının genişletildiği, toplu konutların yükseldiği, yüzme havuzları, parklar ve spor alanlarının sayısının arttırıldığı Mamak’ın daha modern bir kent kimliğine büründüğünü dile getiren Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Hemşehrilerimizin yaşam standardını yükseltmek için ne gerekiyorsa yapıyoruz” dedi. Vatandaşa belirlenen hedefin üzerinde hizmet götürmek için çalışmalara devam ettiklerini vurgulayan Başkan Köse, “Bir bölgenin gelişme sürecinde altyapı çalışmalarının önemi büyüktür. İlçemizde de hızlı yapılaşmayla paralel bir şekilde altyapı çalışmalarımız artarak devam ediyor” dedi.

Mamak’a konfor geldi

Mamak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin dört bir tarafında asfalt serimi sokak ve caddede yol genişletme, sathi kaplama, yama, tretuvar ile bordür parke çalışması yapıyor. Bu kapsamda Bostancık Mahallesi’nde başlatılan kaldırım parke ve bordür taşı döşeme çalışması devam ediyor. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, söz konusu mahalleyi ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Köse, gerçekleştirilen çalışmalarla vatandaşın hayatına çok daha fazla kalite ve konforun yanında farklı bir estetiğin de kazandırıldığını belirtti. Geçtiğimiz yıl 19.707 metrekare tretuvar ve 17.299 metre bordür yapımı gerçekleştirilen Mamak’ta, Ocak ayından bu yana 27 bin 756 metrekare tretuvar, 39.939 metre de bordür yapıldı. Planlar dahilinde mahallelerde çalışmalarını gerçekleştiren ekipler, Harman, Türközü, Akşemsettin ve Fahrikorutürk mahallelerinde çalışmalarına aralıksız devam ediyor.