Mamak Belediyesi kış aylarında sokak hayvanlarına sahip çıkmaya devam ediyor | 15 Temmuz 2024İmar Haber

15 Temmuz 2024 - 05:29

Mamak Belediyesi kış aylarında sokak hayvanlarına sahip çıkmaya devam ediyor

MAMAK BELEDİYESİ ZOR KIŞ ŞARTLARINDA SOKAK HAYVANLARININ ÜŞÜMEMESİ İÇİN BELİRLİ NOKTALARA KULÜBELER YERLEŞTİRDİ.

Mamak Belediyesi kış aylarında sokak hayvanlarına sahip çıkmaya devam ediyor
Son Güncelleme :

13 Ocak 2021 - 13:15

117 views

ANKARA (İHA) – Mamak Belediyesi, zor kış şartlarında sokak hayvanlarının üşümemesi için belirli noktalara kulübeler yerleştirdi.

Mamak Belediyesi, soğuk havaların kendini iyiden iyiye hissettirdiği bugünlerde ilçe genelinde belirlenen noktalara köpek kulübeleri yerleştirdi. Kış mevsiminde sokak hayvanlarının üşümemesinin önüne geçmek istediklerini belirten Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Molla Ali Çetin, ”Allah’ın yarattığı masum ve dilsiz güzel varlıkları bu soğuk kış günlerinde yeni kulübelerimizde misafir ediyoruz. Can dostlarımız kış mevsiminden dolayı kimi zaman yiyecek bulmakta zorlanıyor. Bu nedenle ilçemizin belirli noktalarına kuru mama bırakmak koşuluyla onların hayatta kalmalarını sağlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Mamak Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü marangozları tarafından her detayı düşünülerek yapılan kulübeler, sevimli dostların bu soğuk günleri atlatmasına da yardımcı olacak. Ekiplerin çalışmalarını meraklı gözlerle izleyen sokak hayvanlarının çalışmaların bitmesinin ardından yeni yuvalarına alışması da zor olmadı.

Hayvansever vatandaşlar yapılan çalışmalardan dolayı Mamak Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Mamak Belediyemiz, can dostlar için bir çatı, onlar için bir barınak yapıyor. Hem besleme odakları hem de mama desteği ile belediyemiz sokak hayvanlarına sahip çıkıyor. Duyarlılığından dolayı belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dediler.