Manisa'da yollara kış bakımı | 28 Şubat 2024İmar Haber

28 Şubat 2024 - 05:17

Manisa’da yollara kış bakımı

COĞRAFİ ŞARTLARDAN DOLAYI KIŞ AYLARININ SERT GEÇTİĞİ YOL GÜZERGÂHLARINDA, MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BAKIM VE TEMİZLİK ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİYOR. SU DEBİSİNİN YÜKSEK OLDUĞU BÖLGELERDE, YOLA SULARIN ÇIKMASINI ÖNLEMEK AMACIYLA YOL YAPIM VE ONARIM DAİRESİ BAŞKANLIĞI’NA BAĞLI EKİPLER, KUTU MENFEZ DÖŞÜYOR.

Manisa’da yollara kış bakımı
Son Güncelleme :

08 Aralık 2020 - 14:35

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/manisada-yollara-kis-bakimi/32682/" title="facebook">

Coğrafi şartlardan dolayı kış aylarının sert geçtiği yol güzergahlarında, Manisa Büyükşehir Belediyesi, bakım ve temizlik çalışması gerçekleştiriyor. Su debisinin yüksek olduğu bölgelerde, yola suların çıkmasını önlemek amacıyla Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, kutu menfez döşüyor.

Yollarda ulaşım kalitesini arttırmak ve vatandaşların güvenli bir şekilde ulaşım sağlayabilmesi amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi, yol yapım ve bakım çalışmalarına dört mevsim devam ediyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığına bağlı ekipler, su debisinin yüksek olduğu bölgelerde yola su çıkmasını önlemek amacıyla kutu menfez döşüyor. Yapılan çalışmanın ardından yolların daha güvenli bir hale geldiğini belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Kurtuluş Kuruçay, “Su geçişlerinin sağlıklı bir şekilde sağlanabilmesi için gerekli yerlerde menfez döşemesi yapıyoruz. Çalışmalarımız planlı bir şekilde il genelinde devam edecek” dedi.