Mardin Organize Sanayi Bölgesi elektrik alt yapısı yenileniyor | 20 Haziran 2024İmar Haber

21 Haziran 2024 - 00:57

Mardin Organize Sanayi Bölgesi elektrik alt yapısı yenileniyor

DİCLE KALKINMA AJANSININ (DİKA) DESTEKLEDİĞİ PROJE İLE MARDİN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİN (OSB) ELEKTRİK ALT YAPISI YENİLENİYOR. 6 MİLYONLUK PROJEYE DİKA’NIN 5 MİLYON 400 BİN LİRALIK DESTEK VERECEĞİ BELİRTİLDİ.

Mardin Organize Sanayi Bölgesi elektrik alt yapısı yenileniyor
Son Güncelleme :

12 Aralık 2020 - 14:50

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/mardin-organize-sanayi-bolgesi-elektrik-alt-yapisi-yenileniyor/34954/" title="facebook">

Dicle Kalkınma Ajansının (DİKA) desteklediği proje ile Mardin Organize Sanayi Bölgesinin (OSB) elektrik alt yapısı yenileniyor. 6 milyonluk projeye DİKA’nın 5 milyon 400 bin liralık destek vereceği belirtildi.

Mardin OSB 2. ilave alan elektrik alt yapısının yenilenmesi için hazırlanan 6 milyon liralık projenin 5 milyon 400 bin lirasını DİKA karşılayacak. OSB Müdürlüğü ile DİKA Genel Sekreterliği arasında sözleşme imzalandığı, en kısa zamanda ihaleye çıkılacağı belirtildi. DİKA Genel Sekreteri Ahmet Alanlı ile OSB Başkan Vekili Nasır Duyan’ın imzaladığı sözleşme, OSB’nin elektrik alt yapı sorununu tamamen ortadan kaldıracağı belirtildi. Nasır Duyan, OSB’de alt yapının önemine değinerek “Alt yapı çalışmalarımızı tamamladık. Elektrik alt yapısını da sıkıntılarımız vardı. Onu da DİKA’nın desteği ortadan kaldıracağız. Sanayide elektrik alt yapısı önemlidir. En ufak bir arıza veya duraklama milyonarca liraya mal oluyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanımıza ve Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreterine teşekkür ediyorum” dedi.

DİKA Genel Sekreteri Ahmet Alanlı ise, varlık nedenlerinin bölgede dinamikleri harekete geçirmek ve ekonomik dengeleri yerine oturtmak olduğunu belirterek, “Sanayicilerimizin ve yatırımcıların yanında olmaya devam edeceğiz. Bölgenin kalkınmasını ve refah düzeyini yükseltecek yatırımları desteklemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu,