Martıların balık atığı savaşı | 21 Haziran 2024İmar Haber

22 Haziran 2024 - 00:32

Martıların balık atığı savaşı

BALIK ATIKLARINI KAPMAK İÇİN MÜCADELE VEREN YÜZLERCE MARTININ GÖRÜNTÜSÜ OBJEKTİFLERE BÖYLE YANSIDI.

Martıların balık atığı savaşı
Son Güncelleme :

28 Aralık 2020 - 9:40

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/martilarin-balik-atigi-savasi/46417/" title="facebook">

Trabzon’da Toptancı Balık Hali’nde her sabah yüzlerce martı her sabah kendilerine atılan balık atıklarını kapmak için mücadele veriyor.

Toptancı Balık Hali esnafı tarafından her sabah kendilerine atılan balık atıkları kapmak için kıyasıya mücadele veren martılar, yanlarından geçen insanlara bile aldırış etmezken yıllardır Balık Halini mekân tutuyor.

Çevre esnafları martıların Balık Halinin artık maskotları olduğunu belirterek bu duruma yıllardır alıştıklarını söylüyor.

Genelde çevre işyerlerinin çatılarında kendilerine atılacak balık atıklarını bekleyen martılar balık kasasını görür görmez hemen harekete geçmeleri ilginç görüntüler oluşturuyor.

Martıların balık halinin maskotu olduğunu belirten Gürkan Mazlum, “Martılar buranın maskotları. Onları yemliyoruz, yediriyoruz. Kalan balık artıklarımızla beraber onları besliyoruz. Sonuçta onlarda bir can taşıyor, insan olarak onları beslememiz gerektiğine inanıyorum. Atılan yemleri kapmak için kıyasıya mücadeleleri gerçekten görülmeye değer. Elimizdeki kabı görür görmez hemen uçuşuyorlar. Artık buraya alıştılar” dedi.