Menteşe Belediyesi hayvan yetiştiricisi için yem bitkisi üretiyor | 30 Mayıs 2024İmar Haber

30 Mayıs 2024 - 05:39

Menteşe Belediyesi hayvan yetiştiricisi için yem bitkisi üretiyor

MENTEŞE BELEDİYESİ TARAFINDAN YEREL ÜRETİMİN DESTEKLENMESİ İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA, KAFACA MAHALLESİNDE BELEDİYEYE AİT 12 DÖNÜMLÜK ARAZİYE KORUNGA YEM BİTKİSİ TOHUMU EKİLDİ.

Menteşe Belediyesi hayvan yetiştiricisi için yem bitkisi üretiyor
Son Güncelleme :

28 Kasım 2020 - 12:35

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/mentese-belediyesi-hayvan-yetistiricisi-icin-yem-bitkisi-uretiyor/26439/" title="facebook">

Menteşe Belediyesi üreticiyi, çiftçiyi destekleyen çok sayıda projeyi hayata geçirirken, şimdi de hayvan üreticileri için yem bitkisi üretimi için 12 dönümlük araziye Korunga yem bitkisi tohumu dikti.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, sağlıklı bir geleceğin ve güçlü bir ekonominin temelinin üretim olduğunu kaydetti. ‘Geleceğimiz için üretiyoruz’ sloganıyla başlatılan proje kapsamında Kafaca, Düğerek ve Karabağlar Yaylasındaki belediyeye ait toplam 52 dönümlük arazilerde ata tohumu ve fide ekimi yaptıklarını hatırlatan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş:“Menteşe bölgemiz çok verimli topraklara sahip. Halkımızın büyük bir bölümü de gelirini tarımdan elde ediyor. Bizde bu yüzden tarımsal üretime ve bölge üreticisinin desteklenmesine çok önem veriyoruz. Bu kapsamda şimdi de Muğla Yerel Tohum Derneği ile işbirliği içerisinde korunga yem bitkisi tohumu ekimi yaptık. Korunga; hayvanları sağlık olarak rahatsız etmeyen, protein ve mineral bakımından zengin sağlıklı bir bitki. Ekimi yapılan korungaları hasat yapılıp kurutulmasının ardından balyalanarak bölgede hayvancılık yapan üreticimize dağıtacağız. Bölge üreticimizin, çiftçimizin hayvancımızın desteklenmesi için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Menteşe İmar Haberleri