Mersin'de sokaklar 3. haftada da boş kaldı | 22 Nisan 2024İmar Haber

22 Nisan 2024 - 08:28

Mersin’de sokaklar 3. haftada da boş kaldı

TÜM DÜNYAYI ETKİSİ ALTINA ALAN KORONA VİRÜS NEDENİYLE 2 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLEN MERSİN’DE DE CADDELER VE SOKAKLAR SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ. SADECE ÇALIŞMA ZORUNLULUĞU OLANLAR DIŞINDA HİÇ KİMSE DIŞARI ÇIKMAZKEN, GÜVENLİK GÜÇLERİ DE HEM UYGULAMA NOKTALARINDA HEM DE DEVRİYELERDE SOKAKTA GÖRDÜKLERİ VATANDAŞLARI UYARIYOR.

Mersin’de sokaklar 3. haftada da boş kaldı
Son Güncelleme :

19 Aralık 2020 - 10:50

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/mersinde-sokaklar-3-haftada-da-bos-kaldi/40837/" title="facebook">

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle 2 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilen Mersin’de de caddeler ve sokaklar sessizliğe büründü. Sadece çalışma zorunluluğu olanlar dışında hiç kimse dışarı çıkmazken, güvenlik güçleri de hem uygulama noktalarında hem de devriyelerde sokakta gördükleri vatandaşları uyarıyor.

Dün gece saat 21.00 itibariyle başlayan yasakla birlikte, tüm kentlerde üst düzey önlemler alındı. Mersin’de de caddeler ve sokaklar sessizliğe büründü. Kentin en işlek caddeleri ve sokakları tamamen boşalırken, sadece çalışma zorunluluğu olanlar ve genelge ile izin verilenlerin dışarıda olduğu görüldü. Güvenlik güçleri kentin belirli noktalarında uygulama noktaları oluştururken, az sayıda geçen araçları tek tek durdurarak, vatandaşların neden dışarı çıktığını soruyor. Sokağa çıkma yasağından muaf olan vatandaşlar kontrollerden sonra yoluna devam ederken, izni olmayan vatandaşlara da adli ve idari işlem yapılıyor. Yollarda çok az sayıda araç bulunurken, yaya olarak gezen vatandaşın ise yok denecek kadar az olduğu görüldü.

Boşalan cadde ve sokaklar ise sokak hayvanlarına kaldı.