Mimar Sinan Bulvarı artık daha yeşil | 4 Mart 2024İmar Haber

4 Mart 2024 - 15:32

Mimar Sinan Bulvarı artık daha yeşil

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, DAHA YEŞİL BİR MANİSA OLUŞTURMAK İÇİN GİRİŞTİĞİ ÇALIŞMALARA MİMAR SİNAN BULVARI İLE DEVAM ETTİ. BULVAR ÜZERİNDE TEMİZLİK VE BAKIM FAALİYETLERİNİ SÜRDÜREN MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, HAFTA SONU GERÇEKLEŞEN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI UYGULAMASINI FIRSAT BİLEREK, BOŞ OLAN 62 ADAYA 6 BİN 500 ADET ZAKKUM DİKEREK YEŞİLLENDİRDİ.

Mimar Sinan Bulvarı artık daha yeşil
Son Güncelleme :

08 Aralık 2020 - 14:50

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/mimar-sinan-bulvari-artik-daha-yesil/32694/" title="facebook">

Manisa Büyükşehir Belediyesi, daha yeşil bir Manisa oluşturmak için giriştiği çalışmalara Mimar Sinan Bulvarı ile devam etti. Bulvar üzerinde temizlik ve bakım faaliyetlerini sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hafta sonu gerçekleşen sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasını fırsat bilerek, boş olan 62 adaya 6 bin 500 adet zakkum dikerek yeşillendirdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, il genelindeki yeşillendirme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi ve Mezarlıklar Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, sokağa çıkma kısıtlamasının yaşandığı hafta sonunda yapılan peyzaj çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Trafik sıkışıklığının olmaması dolayısıyla hafta sonunu fırsat bildiklerini belirten Göktaş, “Mimar Sinan Bulvarı’ndaki ağaçların budamasını gerçekleştirdik. Temizlik ve bakım faaliyetlerimiz de tamamlandı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatları ile daha yeşil bir Manisa için çalışıyoruz. Bu kapsamda boş olan 62 adayı da 6 bin 500 adet zakkum fidanı ile donattık. Daha yeşil bir Manisa için görevimizin başındayız” diye konuştu.