Muratpaşa'da kadına şiddete yönelik fotoğraf sergisi | 12 Haziran 2024İmar Haber

12 Haziran 2024 - 19:04

Muratpaşa’da kadına şiddete yönelik fotoğraf sergisi

MURATPAŞA BELEDİYESİ, 25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ’NDE SERGİ DÜZENLENDİ. SERGİDE, YIL İÇİNDE ÖLDÜRÜLEN KADINLARIN FOTOĞRAFLARI VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURULUŞUNDA ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENEN, EŞİT ŞARTLAR SAĞLANDIĞINDA BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATAN KADINLARIN HAYATLARININ ANLATILDIĞI ÇALIŞMALAR YER ALDI.

Muratpaşa’da kadına şiddete yönelik fotoğraf sergisi
Son Güncelleme :

25 Kasım 2020 - 12:00

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/muratpasada-kadina-siddete-yonelik-fotograf-sergisi/24307/" title="facebook">

Muratpaşa Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde sergi düzenlendi. Sergide, yıl içinde öldürülen kadınların fotoğrafları ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda önemli görevler üstlenen, eşit şartlar sağlandığında büyük başarılara imza atan kadınların hayatlarının anlatıldığı çalışmalar yer aldı.

Muratpaşa Belediyesi, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından ilan edilen 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde sergi açılışını gerçekleştirdi.

Belediye fuayesinde açılan sergide, yıl içinde erkekler tarafından öldürülen kadınların fotoğraflarıyla birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda önemli görevler üstlenen ve eşit şartlar sağlandığında büyük başarılara imza atan kadınların hayatlarının anlatıldığı çalışmalar yer aldı.

Serginin açılışına Başkanvekili Hüseyin Sarı, Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz, belediye meclis üyeleri Canan Keleş, Nuran Uğur ve Serpil Üstün’le birlikte belediye çalışanları katıldı. Hüseyin Sarı, yaptığı konuşmada, “Aynı zamanda bir hak mücadelesi günü olan 25 Kasım’da hep birlikte, Muratpaşa Belediyesi olarak şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu bir kez daha yineliyoruz” dedi.

Sarı, kadınların şiddet görmediği, öldürülmediği günlerin gelmesi amacıyla Muratpaşa Belediyesi olarak her türlü çalışmayı hayata geçirdiklerini ve bu yolda çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.