Nazilli Belediyesi işçileri uluslararası belgelerine kavuşuyor | 28 Şubat 2024İmar Haber

28 Şubat 2024 - 22:13

Nazilli Belediyesi işçileri uluslararası belgelerine kavuşuyor

NAZİLLİ BELEDİYESİ SAHADA ÇALIŞAN 320 PERSONELİ İÇİN ‘İNŞAAT İŞLERİ’ BAŞLIĞINDA BELGELENDİRME SINAVI BAŞLATTI.

Nazilli Belediyesi işçileri uluslararası belgelerine kavuşuyor
Son Güncelleme :

07 Aralık 2020 - 15:50

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/nazilli-belediyesi-iscileri-uluslararasi-belgelerine-kavusuyor/32247/" title="facebook">

Nazilli Belediyesi sahada çalışan 320 personeli için ‘inşaat işleri’ başlığında belgelendirme sınavı başlattı. Uluslararası bir belgelendirme şirketi işbirliğiyle Ahmet Şensan Düğün Salonu’nda başlayan sınava toplamda 320 işçi katılacak.

İlk gün 18 personelin tabi tutulduğu sınav, 45 dakikalık teori ve performansa dayalı uygulama olmak üzere 2 bölümden oluşuyor. 6331 Sayılı İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı Kanunu çerçevesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın tehlikeli iş sınıfında görev yapan personele zorunlu tuttuğu belgelendirme sınavı 15 gün boyunca Ahmet Şensan Düğün Salonu’nda ve Fen İşleri Şantiyesi’nde dönüşümlü olarak devam edecek. Genel inşaat işleri başlığından 2. seviye olarak alınacak Europass onaylı belge Avrupa Birliği’ne dahil olan bütün ülkelerde geçerli olacak. Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan sınav salonu ziyaretinde tüm işçilere başarılar dileyerek, belgelendirmenin ve eğitimin önemini vurguladı. Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Bakanlığımız ek düzenlemeler sayesinde Mesleki Yeterlilik Eğitimleri’ni güçlendiriyor. Biz de bu süreçte işçilerimizin donanımını artırmak adına böyle bir girişimde bulunduk. Personelimizin eğitim ve sınav ücretleri İşsizlik Fonu tarafından karşılanıyor. Belgeyi almaya hak kazanacak tüm işçilerimize şimdiden hayırlı olsun” dedi.