Nevşehir Kalesine "Kadına Şiddete Hayır" Yazıldı | 16 Haziran 2024İmar Haber

16 Haziran 2024 - 17:27

Nevşehir Kalesine “Kadına Şiddete Hayır” Yazıldı

NEVŞEHİR KALESİ, “25 KASIM KADINA ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE VE ULUSLARARASI DAYANIŞMA GÜNÜ” KAPSAMINDA TURUNCU RENK İLE AYDINLATILDI. KALE ETEKLERİNE LAZER IŞIKLARLA ‘KADINA ŞİDDETE HAYIR’ YAZILDI.

Nevşehir Kalesine “Kadına Şiddete Hayır” Yazıldı
Son Güncelleme :

25 Kasım 2020 - 22:30

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/nevsehir-kalesi-kadina-karsi-siddete-hayir-demek-icin-turuncuya-burundu/24946/" title="facebook">

Nevşehir Kalesi, “25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü” kapsamında turuncu renk ile aydınlatılarak kale eteklerine lazer ışıklarla ‘Kadına Şiddete Hayır’ yazıldı.

Nevşehir Belediyesi, tüm dünyada kutlanan “25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü”ne, şehrin tarihi ve sembol yapılarından olan Nevşehir Kalesi’ni turuncu renkle aydınlatarak destek verdi. Bu özel günün önemine dikkati çekmek için turuncu renkle aydınlatılan Nevşehir Kalesi’nin eteklerine lazerle ‘Kadına Şiddete Hayır’ yazısı yansıtıldı.

Şiddetin her türlüsünün çirkin ve kabul edilemez olduğunu belirten Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, “Kadın, bizi dünyaya getiren annemiz, kız kardeşimiz, yol arkadaşımız, eşimiz, evladımız, kızımız; bizim bir parçamız, hayatımızın bir vazgeçilmezi, olmazsa olmazımız, en kıymetlimiz ve gözbebeğimizdir” dedi.