Nilüfer'de kapalı yol yok | 28 Şubat 2024İmar Haber

28 Şubat 2024 - 22:21

Nilüfer’de kapalı yol yok

BURSA’DA BEKLENEN KAR YAĞIŞIYLA BİRLİKTE NİLÜFER BELEDİYESİ ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE BAĞLI EKİPLER ÇALIŞMALARA BAŞLADI. EKİPLER KARLA KAPLI YOLLARI ULAŞIMA AÇARKEN, 200’Ü AŞKIN MEVKİCİ DE YAYALARIN YOĞUN OLDUĞU BÖLGELERDE TUZLAMA VE KAR TEMİZLEME ÇALIŞMASI YAPTI.

Nilüfer’de kapalı yol yok
Son Güncelleme :

15 Ocak 2021 - 14:30

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/niluferde-kapali-yol-yok/58835/" title="facebook">

Bursa’da beklenen kar yağışıyla birlikte Nilüfer Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler çalışmalara başladı. Ekipler karla kaplı yolları ulaşıma açarken, 200’ü aşkın mevkici de yayaların yoğun olduğu bölgelerde tuzlama ve kar temizleme çalışması yaptı.

Bursa’da yoğun kar yağışının başlamasıyla birlikte ulaşımda aksamalar olmaması için Nilüfer Belediyesi karla mücadele ekipleri göreve başladı. Kentin yüksek kesimlerinde kar yağışının yoğun olduğu bölgelerde küreme ve tuzlama makinaları çalışma yaparak yollarıulaşıma elverişli hâle getirdi.

Güngören, Unçukuru, Maksempınar, Kadriye, Kuruçeşme, Atlas, İnegazi başta olmak üzere yoğun kar bulunan bölgelerdeki yollar ulaşıma açılırken, mahalle meydanları da temizlendi. Merkez mahallelerde de ekipler, kar bulunan cadde ve sokaklarda tuzlama çalışması yaparak yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbir aldı.

Nilüfer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 200’ü aşkın mevkici personel de kaldırımlarda, üst geçitlerde ve yayaların yoğun olduğu bölgelerde tuzlama ile kar temizleme çalışması yaptı.

Yaklaşık 100 personelden oluşan karla mücadele ekipleri 2 vardiya halinde, 24 saat süre ile ilçe genelinde görev başında olacak.