Nilüfer'de sokak hayvanları yalnız değil | 27 Şubat 2024İmar Haber

27 Şubat 2024 - 17:21

Nilüfer’de sokak hayvanları yalnız değil

NİLÜFER BELEDİYESİ, HAFTA SONUNDA UYGULANAN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDA AÇ KALMA TEHLİKESİ YAŞAYAN CAN DOSTLARIN YANINDAYDI. NİLÜFER BELEDİYESİ EKİPLERİ İKİ GÜN BOYUNCA KENTİN FARKLI NOKTALARINA CAN DOSTLARI İÇİN MAMA BIRAKTI.

Nilüfer’de sokak hayvanları yalnız değil
Son Güncelleme :

07 Aralık 2020 - 10:30

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/niluferde-sokak-hayvanlari-yalniz-degil/31798/" title="facebook">

Nilüfer Belediyesi, hafta sonunda uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında aç kalma tehlikesi yaşayan can dostların yanındaydı. Nilüfer Belediyesi ekipleri iki gün boyunca kentin farklı noktalarına can dostları için mama bıraktı.

Nilüfer Belediyesi sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı hafta sonunda can dostları da unutmadı. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlar sokağa çıkamadığı için açlık tehlikesi yaşayan sokak hayvanları için seferber oldu. Ekipler, Nilüfer Belediyesi’nin sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamak için yaptırdığı 47 beslenme odağı, 27 kedi evi, 20 otomatik su odağı ve ilçenin belirli alanlarına yerleştirilen 28 adet mama su noktalarına, mama ve su takviyesinde bulundu.

Hijyen sağlamak için bu noktaları düzenli aralıklarla dezenfekte eden Nilüfer Belediyesi ekipleri, bu noktalar dışında da sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı hafta sonu boyunca sokak hayvanları için kentin birçok noktasına mama bıraktı. Ekiplerin, Nilüfer’deki sahipsiz hayvanlar için mama dağıtımlarını hem merkez mahallelerde, hem de kırsal alanlarda artırarak sürdüreceği belirtildi.


Nilüfer İmar Haberleri