İmarhaber

OMÜ’den iş birliği protokolü

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ (OMÜ) VE TÜRKİYE MAARİF VAKFI ARASINDA ULUSAL VE ULUSLARARASI ALANDA ÖRNEK VE SAĞLIKLI BİR İŞ BİRLİĞİ MODELİNİN HAYATA GEÇİRİLMESİ İÇİN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

OMÜ’den iş birliği protokolü
Google News
24 Kasım 2020 - 16:10

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ve Türkiye Maarif Vakfı arasında ulusal ve uluslararası alanda örnek ve sağlıklı bir iş birliği modelinin hayata geçirilmesi için iş birliği protokolü imzalandı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü’nde gerçekleştirilen törende iş birliği protokolünü Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ve Vakıf Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün imzaladı.

İmzalan protokolle kurulacak iş birliklerinde eğitim faaliyetlerinin mümkün olduğu ölçüde karşılıklı desteklenmesi, Türkçe eğitimin ve Türk kültürünün yaygınlaştırılması, dil eğitimine ilişkin karşılıklı tecrübe ve bilgi birikiminin paylaşılması ve akademik araştırmaların desteklenmesi amaçlanıyor. Eğitim programlarının oluşturulması ve zenginleştirilmesi, ortak araştırma-geliştirme çalışmalarının düzenlenmesi, müfredat ve materyal temini, uzaktan eğitim sistemleri alt yapısının kurulumuna destek verilmesi, uluslararası öğrenci programlarını ve öğrenci hareketliliğini güçlendirecek programların düzenlenmesi ve vakfın faaliyet gösterdiği ülkelerde, öğrencilerin Türkiye’de yükseköğretime yönlendirilmesine yönelik konular yapılacak iş birlikleri arasında bulunuyor.

Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal’ın özellikle üzerinde durduğu, vakıf tarafından yönetilen eğitim kurumlarında mezun olan başarılı öğrencilerin gerekli başvuru koşullarını sağladıktan sonra eğitimlerine üniversitenin lisans ve lisansüstü programlarda devam etmelerine öncelik sağlamak, vakıf okullarında görev alan öğretmen ve idarecilere üniversitenin imkânları ölçüsünde eğitim ve staj desteği verilmesi, bilgi ve belge paylaşımı, vakfın faaliyet gösterdiği ülkelerde üniversitenin uluslararası iş birliği projeleri gerçekleştirilmesinin kolaylaştırılması, üniversitenin, vakfın yurt içi ve yurt dışındaki personeli için organize ettiği hizmet içi eğitim çalışmalarına akademik destek sağlaması ve ülkemizin kültürel özgünlüklerinin korunması için yapılacak çalışmaların desteklenmesi maddelerinin altı çizildi.

Rektör Prof. Dr. Ünal ve Vakıf Başkanı Prof. Dr. Akgün, protokolle metne bağlanan iş birliğinden duydukları memnuniyetlerini ifade ettiler. İmza töreni karşılıklı hediye takdimi ile son buldu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları