(Özel) 15 Temmuz Gazisi Nihat Şahin Pendik'te son yolculuğuna uğurlandı | 22 Nisan 2024İmar Haber

22 Nisan 2024 - 08:24

15 Temmuz Gazisi Nihat Şahin Pendik’te son yolculuğuna uğurlandı

15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİ SIRASINDA SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANINDA DARBECİLERE KARŞI VERDİĞİ MÜCADELE SIRASINDA GAZİ OLAN NİHAT ŞAHİN, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI. AİLESİ VE YAKINLARININ YANI SIRA PENDİK BELEDİYE BAŞKANI AHMET CİN DE 15 TEMMUZ GAZİSİ NİHAT ŞAHİN’İ SON YOLCULUĞUNDA YALNIZ BIRAKMADI.

15 Temmuz Gazisi Nihat Şahin Pendik’te son yolculuğuna uğurlandı
Son Güncelleme :

13 Ocak 2021 - 9:31

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/ozel-15-temmuz-gazisi-nihat-sahin-pendikte-son-yolculuguna-ugurlandi/57244/" title="facebook">

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Sabiha Gökçen Havalimanında darbecilere karşı verdiği mücadele sırasında gazi olan Nihat Şahin, son yolculuğuna uğurlandı. Ailesi ve yakınlarının yanı sıra Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin de 15 Temmuz Gazisi Nihat Şahin’i son yolculuğunda yalnız bırakmadı. 15 Temmuz gazisi Nihat Şahin’in oğlu Alparslan Şahin, babası hakkında, “Hep devletimizin, reisimizin yanında oldu” dedi. Öte yandan Gazi’nin 45 gün önce korona virüsünü yendiği ortaya çıktı.

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Sabiha Gökçen Havalimanında darbecilere karşı mücadele veren Nihat Şahin, darbeci askerlerin kontrolündeki tankın üzerinden düşerek gazi olmuştu. Yaklaşık 1.5 ay önce korona virüsü yenen 15 Temmuz Gazisi Şahin geçtiğimiz Pazartesi günü hayatını kaybetti. 15 Temmuz Gazisi Şahin, Pendik’teki Velibaba Merkez Camii’nde düzenlenen cenaze ile son yolculuğuna uğurlandı. Şahin’in cenazesine ailesi, yakınları ve sevenleri iştirak etti.

Cenazeye katılan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ve AK Parti İstanbul milletvekili Osman Boyraz da Şahin’i son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da cenazeye çelenk gönderdi.

“Hep devletimizin, reisimizin yanında oldu”

15 Temmuz gazisi Nihat Şahin’in oğlu Alparslan Şahin, “Sabiha Gökçen Havalimanında oldu. Tanklarla bayağı mücadele etti. Babamın yaşantısı belli. Güzel, temiz adamdı. Kimseye hiçbir şekilde kötü değerde, kötü söz söyleyen bir insan değildi. Hep devletimizin, reisimizin yanında oldu. Sabiha Gökçen’de tanktan düştü. 68 yaşındaydı” dedi.

15 Temmuz gazisi Şahin, düzenlenen cenazenin ardından Dolayoba Mezarlığına defnedildi. Öte yandan Gazi’nin 45 gün önce korona virüsünü yendiği ortaya çıktı.