İmar Haber

Antrenörü şehit Yüzbaşı Yasin Kurt’u anlattı

SURİYE’NİN RESULAYN KENTİNDE PKK/YPG’Lİ TERÖRİSTLERCE SURİYE MİLLİ ORDUSU ÜYELERİNİN KONTROL NOKTASINA BOMBA YÜKLÜ ARAÇLA DÜZENLENEN SALDIRIDA ŞEHİT DÜŞEN JANDARMA YÜZBAŞI YASİN KURT’UN, KAYSERİ’NİN İLK SİYAH KUŞAK KARATECİSİ VE İLK TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI. ŞEHİT KURT’U GÖZYAŞLARIYLA ANLATAN KARATE FEDERASYONU KAYSERİ İL TEMSİLCİSİ MUSTAFA ALTINOK, “BAŞARILI VE KARAKTERLİ BİR SPORCUYDU” DEDİ.

Antrenörü şehit Yüzbaşı Yasin Kurt’u anlattı
Google News
12 Aralık 2020 - 15:25

Suriye’nin Resulayn kentinde PKK/YPG’li teröristlerce Suriye Milli Ordusu üyelerinin kontrol noktasına bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit düşen Jandarma Yüzbaşı Yasin Kurt’un, Kayseri’nin ilk siyah kuşak karatecisi ve ilk Türkiye şampiyonu olduğu ortaya çıktı. Şehit Kurt’u gözyaşlarıyla anlatan Karate Federasyonu Kayseri İl Temsilcisi Mustafa Altınok, “Başarılı ve karakterli bir sporcuydu” dedi.

Suriye’nin Resulayn kentinde PKK/YPG’li teröristlerce Suriye Milli Ordusu üyelerinin kontrol noktasına bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit düşen Jandarma Yüzbaşı Yasin Kurt’un acı haberi memleketi Kayseri’yi yasa boğdu. Şehit Yüzbaşı Yasin Kurt’un 1995 yılında karateye başladığı, karate de Kayserinin ilk siyah kuşak sporcusu olduktan sonra Türkiye şampiyonu olduğu ortaya çıktı. Kurt’u anlatan Karate Federasyonu Kayseri İl Temsilcisi Mustafa Altınok, duygusal anlar yaşadı.

Altınok, “Yasin’in Kayseri karatesine çok büyük emekleri oldu. Vatanımıza da canını feda etti. Vatanımıza canımız feda olsun. Yasin 1995 yılında sporcu olarak kardeşi ile beraber 9 yaşında Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde karate antrenmanlarına başladı. 1997 yılında kahverengi kuşak aldıktan sonra Malatya’da yapılan siyah kuşak imtihanında ilimizin ilk siyah kuşak sporcusu oldu. 1 yıl sonrasında da kendi kategorisinde Türkiye şampiyonu oldu. Kayseri’nin ilk Türkiye şampiyonuydu. Başarılı ve karakterli bir sporcuydu. Sporculuktan sonra da 2002 yılında Kuleli Askeri Lisesi’ne başladı ve 2009 yılında da mezun oldu. Bizim sporcumuzdan ziyade manevi bir evladımızdı. Yasin’i anlatmak benim boğazıma düğümleniyor. Allah şehadetini kabul etsin. Allah ailesine sabır versin. Belki ateş düştüğü yeri yakıyor ama bizde burada kendi evimizi şehit evi olarak açtık ve bayrağımızı balkona astık. Camia olarak inşallah Yasinimiz’i unutturmayacağız. Onu hem sporda hem de ülkemizde unutturmayacağız. Onun ismini de taşıyan bir müsabaka yapacağız” ifadelerini kullandı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları