Özvatan çiçek balı tescillendi | 30 Mayıs 2024İmar Haber

30 Mayıs 2024 - 09:40

Özvatan çiçek balı tescillendi

2018 YILINDA ÖZVATAN İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ İLE ÖZVATAN KAYMAKAMLIĞI TARAFINDAN HAZIRLANAN “ÖZVATAN’DA GELENEKSEL ÜRETİMİN TESCİL EDİLEREK EKONOMİK DEĞERE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ” PROJESİ TÜRK PATENT VE MARKA KURUMU TARAFINDAN TESCİLLENDİ.

Özvatan çiçek balı tescillendi
Son Güncelleme :

26 Kasım 2020 - 16:10

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/ozvatan-cicek-bali-tescillendi/25415/" title="facebook">

2018 yılında Özvatan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Özvatan Kaymakamlığı tarafından hazırlanan “Özvatan’da Geleneksel Üretimin Tescil Edilerek Ekonomik Değere Dönüştürülmesi” projesi Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillendi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Özvatan Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin ortağı proje kapsamında Türk Patent ve Marka Kurumuna “Özvatan Çiçek Balı” için coğrafi işaret başvurusu yapıldı. Erciyes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sibel Silici ile beraber yapılan iki buçuk yıllık çalışma sonuçlarını verdi. Yapılan çalışmaların ardından “Özvatan Çiçek Balı” coğrafi İşareti 593 tescil numaralı menşe adıyla tescil edildi.