Palandöken'de 7/24 kar mesaisi | 4 Mart 2024İmar Haber

4 Mart 2024 - 04:38

Palandöken’de 7/24 kar mesaisi

PALANDÖKEN BELEDİYESİ EKİPLERİ, KARIN OLUMSUZ ETKİLERİNE KARŞI SAHADA YOĞUN MESAİ HARCIYOR. İLÇENİN DÖRT BİR NOKTASINDA KAR KÜREME VE TUZLAMA FAALİYETİ YÜRÜTEN EKİPLER, 7/24 ESASIYLA HİZMET VERİYOR.

Palandöken’de 7/24 kar mesaisi
Son Güncelleme :

20 Ocak 2021 - 17:01

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/palandokende-7-24-kar-mesaisi/62717/" title="facebook">

Palandöken Belediyesi ekipleri, karın olumsuz etkilerine karşı sahada yoğun mesai harcıyor. İlçenin dört bir noktasında kar küreme ve tuzlama faaliyeti yürüten ekipler, 7/24 esasıyla hizmet veriyor.

Kar kalınlığının şehir merkezinde 30 santimetreye ulaştığı Erzurum’da, Palandöken Belediyesi Karla Mücadele ekipleri, aralıksız yağan kara anında müdahale ederek, mağduriyet yaşanmaması için özveriyle çalışıyor. Bir taraftan Kaldırımlarda biriken karları temizleyen ekipler, diğer taraftan greyder ve kepçelerle yol açma faaliyeti gerçekleştiriyor.

Turizm İlçesi Palandöken’de Karlı Gündem

Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, “Belediye olarak karın ulaşım ve gündelik yaşamı olumsuz etkilememesi için yoğun bir mesai içinde olsak da, karın yağması kış turizmi ve tarım arazileri için ayrı bir nimeti taşıyor. Kırsal kesimdeki kardeşlerimizin kar sevincini paylaşıyor, Belediye olarak ana arterler ve kırsal kesim yolları da başta olarak ulaşımın açık tutulması için çalışıyoruz.” dedi

7/24 Mesai

İlçenin dört bir noktasında 7/24 esasıyla mesai yaptıklarını paylaşan Başkan Sunar, zorlu kış şartlarında ilçede yaşamı kolaylaştırmak için özveriyle çalıştıklarını ifade ederek, Büyükşehir Belediyesiyle birlikte uyum içerisinde karla mücadele faaliyetlerini yürüttüklerini belirtti. Başkan Sunar, “Palandöken Belediyesi olarak Kar şehrimize düşmeden karla mücadele noktasında gerekli planlamayı yapmıştık. 30 iş makinası, 100’e yakın personelle teyakkuzda olan ekiplerimiz, yağan kara anında müdahale ettiler. 24 saat kesintisiz, iki vardiya şeklinde çalışan ekiplerimiz, merkezi ve kırsal mahallelerimizde faaliyetlerini sürdürüyor. Özverilerinden dolayı çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum” diye konuştu.