Pınarbaşı'da hasta sevkini rahatlatan helikopter pisti | 27 Şubat 2024İmar Haber

27 Şubat 2024 - 19:38

Pınarbaşı’da hasta sevkini rahatlatan helikopter pisti

KAYSERİ’NİN PINARBAŞI İLÇESİNE YAPILAN İKİNCİ HELİKOPTER PİSTİ, KAYSERİ MERKEZE OLAN HASTA SEVKİNİ DAHA DA KOLAYLAŞTIRDI.

Pınarbaşı’da hasta sevkini rahatlatan helikopter pisti
Son Güncelleme :

08 Aralık 2020 - 11:25

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/pinarbasida-hasta-sevkini-rahatlatan-helikopter-pisti/32507/" title="facebook">

Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesine yapılan ikinci helikopter pisti, Kayseri merkeze olan hasta sevkini daha da kolaylaştırdı.

Pınarbaşı ilçe merkezine belediye tarafından yapılan ikinci helikopter pistinden ilk hafta sevki gerçekleştirildi. Acil vakalarda Kayseri merkezdeki hastanelere hastaların sevk edilmesinde yaşanan zorluklar, Pınarbaşı Belediyesi’nin ilçeye yaptığı helikopter pisti ile çözülmeye çalışılıyor. İlçeye yapılan ikinci helikopter isti ile ilk hasta sevki vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Pınarbaşı Belediye Başkanı Memduh Uzunluoğlu, “Pınarbaşı Belediyesi’nin ilçe merkezine kazandırdığı 2. Helikopter pisti bugün ilk hasta sevkini yaptı. Piste inen ambulans helikopter hastayı alarak hastaneye nakletti” mesajı ile yapılan hizmeti duyurdu.