Safranbolu Belediyesi altyapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor | 4 Mart 2024İmar Haber

4 Mart 2024 - 05:30

Safranbolu Belediyesi altyapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

SAFRANBOLU BELEDİYESİ SU VE KANALİZASYON İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, ŞEHRİN MUHTELİF YERLERİNDE KANALİZASYON VE İÇME SUYU ŞEBEKE HATTI GİBİ ALTYAPI ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.

Safranbolu Belediyesi altyapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor
Son Güncelleme :

19 Ocak 2021 - 19:35

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/safranbolu-belediyesi-altyapi-calismalarini-araliksiz-surduruyor/62158/" title="facebook">

Safranbolu Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehrin muhtelif yerlerinde kanalizasyon ve içme suyu şebeke hattı gibi altyapı çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler tarafından çalışmalar kapsamında, Yeni Mahalle, Tarihi Çarşı, Atatürk Mahallesi, Musalla Mahallesi, Barış Mahallesi ve Esentepe Mahallesinde meydana gelen arızalar giderildi. Esentepe Mahallesi’nde bulunan yağmur suyu hattı çalışması devam ederken Bostanbükü, Barış Mahallesi, Musalla Mahallesi ve Esentepe Mahallesinde bulunan artıma tesislerinde ise klor ölçüm ve su kalite kontrol test analizleri gerçekleştiriliyor.

Su kaynaklı hastalıkları önleyebilmek için düzenli olarak klor ölçüm ve su kalite kontrol test analizleri yapıldığını kaydeden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “ Kentte yaşayanların sağlıklı su içmelerini sağlıyoruz. Özellikle içinde bulunduğumuz salgın döneminde ekiplerimiz eskiyen su hatlarını yeniliyor ve her türlü su arızasına anında müdahale ederek vatandaşımızı su kesintileri ile zor durumda bırakmamak için gayret gösteriyor ’’dedi.