Safranbolu Belediyesi can dostlarını yalnız bırakmadı | 24 Şubat 2024İmar Haber

24 Şubat 2024 - 08:42

Safranbolu Belediyesi can dostlarını yalnız bırakmadı

SAFRANBOLU BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARI GEÇİCİ BAKIMEVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİ, SOKAK HAYVANLARI İÇİN VETERİNERLİK, BARINMA, BAKIM VE BESLEME HİZMETLERİ VERMEYE DEVAM EDİYOR.

Safranbolu Belediyesi can dostlarını yalnız bırakmadı
Son Güncelleme :

07 Aralık 2020 - 12:15

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/safranbolu-belediyesi-can-dostlarini-yalniz-birakmadi/31978/" title="facebook">

Safranbolu Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, sokak hayvanları için veterinerlik, barınma, bakım ve besleme hizmetleri vermeye devam ediyor.

Safranbolu Belediyesi sahipsiz hayvanlara barınmaları için kedi ve köpek evleri hizmetinin yanı sıra sokağa çıkma kısıtlaması olduğu günlerde can dostlarını yalnız bırakmıyor. Kentin birçok bölgesine ekipler tarafından bırakılan mamalar sahipsiz hayvanların beslenmelerini sağlıyor.

Sokağa çıkma kısıtlaması olduğu günlerde hayvansever vatandaşların, sokak hayvanlarını beslemek için yürüme mesafesinde dışarıya çıkabildiklerini hatırlatan Belediye Başkanı Elif Köse, Safranbolu’daki sahipsiz hayvanları vatandaşların desteği ile beslediklerini belirterek, “Kısıtlamanın olduğu günlerde sokaklara yiyecek bırakılmadığını tespit ettik. Bunun için de harekete geçtik. Can dostlarımızı aç bırakmamak için ekiplerimiz şehrin çeşitli noktalarına mama bırakmaya başladı. Sahipsiz hayvanlara imkanlarımız dahilinde sahip çıkmaya çalışıyoruz. Onların yaşam haklarına daima saygı duyuyor ve şehir hayatını onlarla paylaşmayı önemsiyoruz’’ dedi.