Samsat'ta şehitler çeşmesi yapıldı | 23 Nisan 2024İmar Haber

23 Nisan 2024 - 14:27

Samsat’ta şehitler çeşmesi yapıldı

İSMİNİN AÇIKLANMASINI İSTEMEYEN BİR VATANDAŞ GÖRDÜĞÜ BİR RÜYA ÜZERİNE ADIYAMAN’IN SAMSAT İLÇE MERKEZİNDE BİR ÇEŞME YAPTIRARAK ŞEHİTLER ÇEŞMESİ İSMİNİ VERDİ.

Samsat’ta şehitler çeşmesi yapıldı
Son Güncelleme :

21 Aralık 2020 - 15:50

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/samsatta-sehitler-cesmesi-yapildi/42965/" title="facebook">

İsminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaş gördüğü bir rüya üzerine Adıyaman’ın Samsat ilçe merkezinde bir çeşme yaptırarak şehitler çeşmesi ismini verdi.

Çeşmeyi hizmete sunan Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat, sahabe şehri Samsat ilçesinde tarihi bir görünümü olan çeşme yaptırılmasının sevindirici olduğunu, isminin şehitler çeşmesi olmasının ise ayrıca takdire değer olduğunu söyledi. Başkan Fırat, “İsminin açıklanmasını istemeyen bir hanımefendi bize başvurarak çeşme yapımı için yer istedi. Bu hanımefendinin varlıklı biri olmadığını hatta rahmetli annesinden kendisine yadigar kalan yüzüğü satarak çeşme yapımında kullandığını öğrendik. Kendisi rüyasında bir şehidin kendisine bir tas su verdiğini görmüş ve buranın Samsat olduğunu yorumlamış. Bu nedenle kendisi Samsatlı olmadığı halde Samsat ilçemizde kıt imkanları ile bir çeşme yaptırdı. Allah hayrını kabul etsin diyoruz. Gerçekten de Samsat ilçemiz birçok medeniyetlere merkez olmuş, İslam’ın doğuşundan itibaren Müslüman olmuştur. Sahabe Safvan Bin Muattal’ın şehit olduğu ve metfun bulunduğu topraklardır Samsat ilçemiz” diye konuştu.