Samsun'da KIRMIZI Alarm | 23 Haziran 2024İmar Haber

23 Haziran 2024 - 16:57

Samsun’da KIRMIZI Alarm

SAMSUN’DA 3 AY ÖNCE YER YER BEYAZ VE YEŞİL RENKLERİN VE GENELLİKLE KIRMIZININ HAKİM OLDUĞU KORONA VİRÜSÜ HARİTASI RİSK YOĞUNLUĞUNUN ARTMASIYLA KIPKIRMIZI HALE GELDİ.

Samsun’da KIRMIZI Alarm
Son Güncelleme :

26 Kasım 2020 - 11:40

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/samsunda-kirmizi-alarm/25153/" title="facebook">

Samsun’da 3 ay önce yer yer beyaz ve yeşil renklerin, genellikle de kırmızının hakim olduğu korona virüsü haritası risk yoğunluğunun artmasıyla ’kıpkırmızı’ hale geldi.

Samsun’da ‘Hayat Eve Sığar Uygulaması’ndan (HES) 31 Ağustos ve 26 Kasım tarihlerinde 3 ay zaman aralığıyla alınan görüntüler korona virüsünde vaka artışlarını gözler önüne serdi. 3 ay önce diğer renklerin de görülebildiği haritada şimdilerde ‘yüksek risk’i temsil eden kırmızı renk yoğunluğu dikkat çekiyor. Şehir, uygulamadan bakıldığında kıpkırmızı halde bulunuyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, temmuz ayında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında vaka sayılarının ve tedbirlerin uygulanmasında örnek iller arasında Samsun’u göstermişti. Dün yaptığı açıklamalarda ise son hafta içinde Samsun’da vaka sayılarının yüzde 50 artış gösterdiğini belirtti.

Samsun Valiliği de konu hakkında vatandaşa uyarılarda bulundu. Yapılan açıklamada, “Salgının seyrini değiştirmek sizin elinizde. Alınan tedbir ve kısıtlamaların daha iyi ve hızlı netice vermesi için sizin desteğiniz şart. Lütfen zorunlu olmadıkça evinizden çıkmayın” denildi.