Şanlıurfa Depreminde bazı evler hasar gördü | 20 Temmuz 2024İmar Haber

20 Temmuz 2024 - 02:50

Şanlıurfa Depreminde bazı evler hasar gördü

Urfa 4,1 Büyüklüğündeki Depremle Sallandı. Deprem sonrası AFAD ekiplerinin Yaptığı İncelemeler Sonucunda Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesi Gazibey Mahallesinde Bulunan Bazı Evlerde Çatlaklar Olduğu Görüldü.

Şanlıurfa Depreminde bazı evler hasar gördü
Son Güncelleme :

17 Haziran 2020 - 20:38

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/sanliurfa-depreminde-bazi-evler-hasar-gordu/18496/" title="facebook">

Karaköprü ilçesinde 4,1 büyüklüğündeki depremde Gazibey Mahallesi’nde bulunan bazı evlerde çatlaklar oluştu. Deprem sonrası AFAD ekipleri çatlakların olduğu evlerde incelemelerde bulundu.

Mahallede deprem sonrası vatandaşların korkudan ağaçların altında beklediği görüldü. Mahalle sakinlerinden Celal Karakeçili, deprem sırasında dışarıda olduğunu, sarsıntı ile birlikte korktuklarını söyledi.

“Daha önce de burada bir deprem yaşadık. Bu yeni yaşanan deprem ile birlikte birçok evde çatlaklar meydana geldi. Deprem büyüktü fakat kısa sürdüğü için çok fazla hasara neden olmadı” ifadelerini kullandı.Mahallede çok sayıda kerpiç evde derin çatlaklar oluştuğu gözlemlenirken, bazı kadın ve çocukların da deprem korkusuyla evlerine giremediği görüldü.