Şanlıurfa'da Haliliye Ve Eyyübiye İlçelerine Millet Bahçesi Yapılacak | 15 Haziran 2024İmar Haber

15 Haziran 2024 - 16:35

Şanlıurfa’da Haliliye Ve Eyyübiye İlçelerine Millet Bahçesi Yapılacak

Şanlıurfa’da Haliliye Ve Eyyübiye İlçelerine Millet Bahçesi Yapılacak
Son Güncelleme :

08 Kasım 2020 - 12:21

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/sanliurfada-haliliye-ve-eyyubiye-ilcelerine-millet-bahcesi-yapilacak/22867/" title="facebook">

TOKİ tarafından Şanlıurfa’nın Haliliye ve Eyyübiye ilçesinde yapılacak millet bahçelerinin ihalesi yapıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Şanlıurfa’nın Haliliye ve Eyyübiye ilçesinde yapılacak millet bahçelerinin ihalesi 05 Kasım 2020 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Bitki ve peyzajı ile Şanlıurfa şehrine yeni bir soluk getirecek millet bahçeleri, içerisinde barındıracağı sosyal donatı alanlarıyla, yeşiliyle, Millet Kıraathanesiyle, yürüyüş parkurlarıyla, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğa ile iç içe yepyeni bir sosyal yaşam alanları olacak.

Çocuklar oyunları, teniz kortları, futbol ve voleybol sahaları, dinlenme alanları, etkinlik çayırlarını barındıracak millet bahçesi projesinde her yaştaki vatandaşlar için kültürfizik alanları da tasarlandı.

Millet bahçelerinin içerisinde yürüyüş, bisiklet ve gezinti yolları olacak. Tema ve meyve bahçelerinin bulunacağı millet bahçelerinde doğa yürüyüş alanları ile vatandaşlar yeşille iç içe vakit geçirebilecek