Saruhanlı Belediyesinden işyeri kapanan esnaflara 500 TL yardım | 28 Şubat 2024İmar Haber

28 Şubat 2024 - 12:49

Saruhanlı Belediyesinden işyeri kapanan esnaflara 500 TL yardım

BAŞKAN BİLGİN, GAZETECİLERE YAPTIĞI AÇIKLAMADA, ARALIK AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISINDA BU KONUYU GÖRÜŞEREK, BELEDİYE BÜTÇESİNDEN ESNAFLARA YARDIM YAPILMASI İÇİN OY BİRLİĞİYLE KARAR ALDIKLARINI İFADE ETTİ.

Saruhanlı Belediyesinden işyeri kapanan esnaflara 500 TL yardım
Son Güncelleme :

07 Aralık 2020 - 14:00

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/saruhanli-belediyesinden-isyeri-kapanan-esnaflara-500-tl-yardim/32131/" title="facebook">

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, ilçede Covid-19 tedbirleri kapsamında faaliyetlerine ara verilen esnaflara 500 TL nakdi yardım yapacaklarını müjdeledi.

Başkan Bilgin, gazetecilere yaptığı açıklamada, aralık ayı olağan meclis toplantısında bu konuyu görüşerek, Belediye bütçesinden esnaflara yardım yapılması için oy birliğiyle karar aldıklarını ifade etti.

İlçede faaliyet gösteren ancak Covid-19 tedbirleri kapsamında faaliyetlerine ara verilen esnafların ekonomik sıkıntı içine düştüklerini dile getiren Bilgin, şunları kaydetti:

“İlçemizde yüzlerce esnafımızın işyeri şu an kapalı durumdadır. Günlük kazançları ile evlerinin geçimini sağlayan esnaf arkadaşlarımız ekonomik sıkıntıya düştü. Onlara bir nebze olsun destek olmak amacıyla böyle bir karar aldık. Konuyu Belediye meclisimizde görüşüp onayladık. Hayırlı olsun. Temennimiz bu salgın bir an evvel ortadan kalkması ve ülkemizin düzenine kavuşmasıdır.”