Sınav stresini yenen öğrenciler, güvenli interneti öğrendi | 22 Mayıs 2024İmar Haber

22 Mayıs 2024 - 23:50

Sınav stresini yenen öğrenciler, güvenli interneti öğrendi

DENİZLİ’DE KALE CUMHURİYET YATILI BÖLGE ORTAOKULU 8. SINIF ÖĞRENCİLERİ, İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİNİN HAZIRLADIĞI PROJE SAYESİNDE HEM SINAV STRESİNİ YENDİ HEM DE GÜVENLİ İNTERNETİ ÖĞRENDİ.

Sınav stresini yenen öğrenciler, güvenli interneti öğrendi
Son Güncelleme :

21 Ocak 2021 - 12:25

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/sinav-stresini-yenen-ogrenciler-guvenli-interneti-ogrendi/63033/" title="facebook">

DENİZLİ (İHA) – Denizli’de Kale Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri, İngilizce öğretmenlerinin hazırladığı proje sayesinde hem sınav stresini yendi hem de güvenli interneti öğrendi.

Türkiye’nin farklı illerindeki 6 okulla yürütülen “Wordy for LGS” isimli e-Twinning projesine dahil olan Kale Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri, hem sınav streslerini azaltıyor hem de web 2.0 araçlarını olumlu güvenli ve faydalı amaçlar için kullanmayı öğreniyor. Projenin önemli bir ayağını oluşturan web 2.0 araçları güvenlik internet kullanımı, ikinci nesil internet hizmetlerini ve toplumsal iletişim sitelerini güvenli ve faydalı kullanma eğitimlerini kapsamıyor.

Kale Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Mehmet Fırat Demirtaş koordinatörlüğünde çalışmalarına devam edilen proje, İlçe Kaymakamı Abdulkadir Şahin, Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurettin Tıkım ve Okul Müdürü Mehmet Baylavlı’nın destekleriyle başarılı bir şekilde yürütülüyor.