Sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanları unutulmadı | 16 Nisan 2024İmar Haber

16 Nisan 2024 - 21:11

Sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanları unutulmadı

VETERİNERLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI EKİPLER, CADDE, SOKAKLARDA VE ORMAN YAŞAYAN HAYVANLARA MAMA TAKVİYESİ YAPTI.

Sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanları unutulmadı
Son Güncelleme :

01 Ocak 2021 - 15:40

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/sokaga-cikma-kisitlamasinda-sokak-hayvanlari-unutulmadi-4/49441/" title="facebook">

Sokağa çıkma kısıtlaması süresince sahipsiz hayvanları yaşamını sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi için Serik Belediyesi tarafından çalışma başlatıldı. Veterinerlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, cadde, sokaklarda ve orman yaşayan hayvanlara mama takviyesi yaptı. Veteriner işleri müdürlüğünde görevli Hasan Uzun, “5199 sayılı hayvanları koruma kanunu gereğince, sokak hayvanlarının bakımını, aşısını hastalandığı zaman hasta takibini yapmaktayız. Başkanımız Enver Aputkan’ın desteğiyle elimizden geldiği kadarıyla, imkanımız el verdiği kadarıyla, özellikle bu kısıtlama günlerinde hayvanların sağlıklı bir şekilde hayatlarını devam ettirebilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Aylık olarak onların aşısını takip ediyoruz.” dedi.

Hayvan besleme çalışmalarına vatandaşlar da destek oluyor. Hayvanların beslenmelerinin yanında kaza ve hastalık gibi durumlarda da belediye ekipleri müdahale ediyor.