Tabiat parkındaki kaçak binalara dronlu baskın | 27 Şubat 2024İmar Haber

27 Şubat 2024 - 17:30

Ayvalık’ta Kaçak Binalara Dronlu Baskın

TABİAT PARKINDAKİ KAÇAK BİNALARA DRONLU BASKIN

Ayvalık’ta Kaçak Binalara Dronlu Baskın
Son Güncelleme :

20 Ocak 2021 - 15:15

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/tabiat-parkindaki-kacak-binalara-dronlu-baskin/62599/" title="facebook">

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Milli Parklar Müdürlüğü’ne bağlı Türkiye’nin en büyük yüzölçümlü doğal sit alanı olan Ayvalık Tabiat Parkı’nın Pateriça bölgesinde dronla tespit edilen kaçak yapılar kaldırıldı.

Ayvalık Belediyesi Zabıta ve Fen İşleri Müdürlükleri, Milli Parklar Müdürlüğü ve jandarma iş birliğiyle toprak zemine beton dökülerek yerleştirilen üç adet konteyner, bir iskele ve çevresindeki yapıların yıkımı gerçekleştirildi. Kaçak yapılardan çıkan malzemelere yediemin olarak el konuldu. Yapılan işlemlerin ve yıkım bedeli kaçak yapı sahiplerine ödetilecek. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, kaçak yapılar belirlendikçe yıkıma devam edeceklerini, doğal hayata zarar verenlerle mücadeleyi aralıksız sürdüreceklerini söyledi. Başkan Ergin, kural tanımayan kişiler hakkında ayrıca adli mercilere de suç duyurusunda bulunduklarını sözlerine ekledi.