Taraklı ilçesinin tabelası değişti | 25 Nisan 2024İmar Haber

25 Nisan 2024 - 18:30

Taraklı ilçesinin tabelası değişti

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNCE SAKARYA’NIN TARAKLI İLÇESİNİN TABELASI RAKIM VE NÜFUS YAZISI KALDIRILARAK YENİ DÜZENLEMEYE GÖRE HAZIRLANDI.

Taraklı ilçesinin tabelası değişti
Son Güncelleme :

20 Aralık 2020 - 14:10

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/tarakli-ilcesinin-tabelasi-degisti/41895/" title="facebook">

Karayolları Genel Müdürlüğü ekiplerince Sakarya’nın Taraklı ilçesinin tabelası rakım ve nüfus yazısı kaldırılarak yeni düzenlemeye göre hazırlandı.

Karayolları Genel Müdürlüğü il ve ilçe tabelalarında yeni bir düzenleme yaptı. Karayolları Genel Müdürlüğü, ekonomik olarak masrafa yol açtığı gerekçesiyle 81 il ve 911 ilçenin giriş ve çıkışlarında yer alan tabelalardan nüfus ve rakım bilgilerini kaldırdı. Her yıl nüfusun ve bazı bölgelerde rakımın değişmesinin ardından her il ile ilçenin giriş ve çıkışlarında bulunan bilgilendirme tabelalarında değişikliğe gidildi. Her yıl yapılan değişikliklerde ortaya çıkan ekonomik masrafın önüne geçilmek için düzenlenen uygulamada tabelalardan nüfus ve rakım bilgileri kaldırıldı. Tabelalarda sadece il ve ilçelerin isimleri yer aldı. Sakarya’nın Taraklı ilçesinde tabelanın, Karayolları ekipleri tarafından yeni düzenlemeye göre hazırlandığı görüldü.

BENZER HABERLER