Tarım arazileri MASKİ'nin korumasında | 18 Nisan 2024İmar Haber

18 Nisan 2024 - 03:13

Tarım arazileri MASKİ’nin korumasında

MASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, SARUHANLI İLÇESİNE BAĞLI APAK MAHALLESİNDE TARIM ARAZİLERİNİ TAŞKINDAN KORUMAK ADINA YÜRÜTÜLEN DERE TEMİZLİK ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI.

Tarım arazileri MASKİ’nin korumasında
Son Güncelleme :

24 Aralık 2020 - 15:40

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/tarim-arazileri-maskinin-korumasinda/44632/" title="facebook">

MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesine bağlı Apak Mahallesinde tarım arazilerini taşkından korumak adına yürütülen dere temizlik çalışmalarını tamamladı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelindeki dere temizlik çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. MASKİ, Saruhanlı ilçesine bağlı Apak Mahallesi’nde bulunan tarım arazilerinin taşkın sıkıntısını önlemek adına dere temizlik çalışmalarını tamamladı. Yapılan temizlik çalışmasıyla, sağlıklı ve güvenli su akışı sağlanarak arazi sahiplerinin taşkın sorunu yaşamasının önüne geçilecek. MASKİ’nin hizmetlerinden memnun olduklarını dile getiren Apak Mahalle Muhtarı Ahmet Gökmen, “MASKİ ekipleri tarafından mahallemizden geçen derede yabani otlar ve zamanla oluşan pislikler temizlendi. Yağmur sularının getirdiği atıklarla dolan deremizde şiddetli yağışlarda taşkın sorunu yaşıyorduk. Bu çalışma sayesinde mahallemiz de ekili dikili arazilerimiz de taşkından kurtulacak. Mahallem ve şahsım adına yapılan hizmetlerden çok memnunuz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve MASKİ Genel Müdürlüğü ekiplerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.