İmarhaber

Tarsus Belediyesi Haftasonu da Veznelerini Açacak

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, 2020 yılı emlak vergisi, çevre temizlik vergisi ile ilan ve reklam vergisinin ikinci taksit ödemelerinin 30 Kasım 2020 günü mesai saati bitiminde sona ereceğini anımsatarak, vatandaşları uyardı. Bozdoğan, belediye veznelerinin hafta sonu da açık olacağını bildirdi.

Tarsus Belediyesi Haftasonu da Veznelerini Açacak
Google News
23 Kasım 2020 - 20:02

Tarsus Belediye Başkanı Bozdoğan, yaptığı açıklamada, vergilerini henüz ödememiş vatandaşlara çağrıda bulunarak, ödemelerin son güne bırakılmamasını istedi. Vatandaşların vergilerini rahat bir şekilde yatırmaları için gerekli planlamayı yaptıklarını söyleyen Bozdoğan, son gün karışıklığını ve yoğunluğunu yaşamak istemeyen vatandaşların bir an önce ödemelerini yapmaları gerektiğini belirterek, ”Zamanında yapılan ödemeler, hem mükellefler hem de belediye açısından faydalıdır” dedi.

Emlak ve çevre temizlik vergilerinin 2020 yılı ikinci taksitlerini ödeme süresinin 30 Kasım 2020 tarihinde sona ereceğini kaydeden Bozdoğan, “Vatandaşlarımızın cezalı duruma düşmesini istemiyoruz. Bu nedenle gerekli duyurularımızı yapıyoruz. Zamanında yapılan ödemeler halkımız ve belediyemizin lehine olacaktır. Ödenen her vergi vatandaşlarımıza hizmet olarak geri dönecektir” ifadelerini kullandı.Oluşabilecek yoğunluğu aza indirmek için Atatürk Çarşısı içerisinde bulunan belediye tahsilat veznelerinin 28 Kasım Cumartesi ve 29 Kasım Pazar günleri açık olacağını bildiren Başkan Bozdoğan, ödeme yapacak vatandaşlara yardımcı olmak için personelin görevi başında olacağını söyledi.

Bozdoğan, “Pandemi sürecinde olmamız nedeniyle sosyal mesafenin korunması adına vatandaşlarımız vezne kuyruğuna girmeden vergilerini online olarak ödeyebilirler” diye konuştu. Bozdoğan ayrıca, 7256 Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu kapsamında, geçmiş dönemlere ait emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergisi borcu bulunan vatandaşların vergilerini yeniden yapılandırmak için 31 Aralık 2020 tarihine kadar 0533 155 21 00 whatsapp hattı veya 0324 616 34 95-0324 616 35 03’ten dâhili 1402-1267 -1444’ü arayarak görevlilerle irtibata geçmeleri gerektiğini belirtti.

Tarsus İmar Haberleri

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları