Tarsus'ta çayda binlerce balık telef oldu | 4 Mart 2024İmar Haber

4 Mart 2024 - 03:37

Tarsus’ta çayda binlerce balık telef oldu

MERSİN’İN TARSUS İLÇESİNDEKİ BERDAN ÇAYINDA BİNLERCE BALIK TELEF OLDU

Tarsus’ta çayda binlerce balık telef oldu
Son Güncelleme :

16 Ocak 2021 - 20:10

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/tarsusta-cayda-binlerce-balik-telef-oldu/59529/" title="facebook">

Mersin’in Tarsus ilçesindeki Berdan Çayı’nda binlerce balık telef oldu. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, balık ölümlerinin nedenini belirlemek için sudan ve ölü balıklardan numune alarak, incelenmek üzere laboratuvara götürdü.

İlçeye bağlı Egemen ve Kulak mahalleleri arasından geçen Berdan Çayı’nda binlerce balık telef oldu. Durumu fark eden vatandaşlar, balık ölümlerini yetkililere bildirdi. Bunun üzerine bölgeye gelen İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Mühendisliği ekipleri, incelemede bulundu. Ekipler, sudan ve telef olan balıklardan örnekler alarak incelemek üzere laboratuvara götürdü.

Amatör balıkçı Deniz Dağlıhan, “Sabah geldiğimizde böyleydi, yazık, binlerce balık telef olmuş. Bu balıkları vatandaş yiyor, sağ olsun ekipler geldi, incelemek üzere örnek aldılar, gerekenin yapılmasını istiyoruz” diye konuştu.

Egemen Mahallesi Muhtarı Aydan Koyuncu ise balık ölümlerinin nedenini bilmediklerini, incelemenin sonucunu merak ettiklerini söyledi.