TDV'den öğrencilere eğitim yardımı | 22 Haziran 2024İmar Haber

23 Haziran 2024 - 01:40

TDV’den öğrencilere eğitim yardımı

YALOVA ALTINOVA İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ VE TÜRKİYE DİYANET VAKFI ALTINOVA ŞUBESİ, 2020 YILINDA 150 ÖĞRENCİYE TOPLAM 65 BİN LİRA EĞİTİM YARDIMI YAPTI. (MEHMET MERCAN/YALOVA-İHA)

TDV’den öğrencilere eğitim yardımı
Son Güncelleme :

20 Aralık 2020 - 10:00

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/tdvden-ogrencilere-egitim-yardimi/41579/" title="facebook">

Yalova Altınova İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Altınova Şubesi, 2020 yılında 150 öğrenciye toplam 65 bin lira eğitim yardımı yaptı.

Altınova İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Altınova Şubesi, 2020 yılında 50 orta öğretim öğrencisine 300’er lira ve 100 üniversite öğrencisine 500’er lira olmak üzere toplamda 65 bin Lira eğitim yardımı yaptı. Salgın sürecinde çalışamayan, geçim sıkıntı çeken ailelere ve öğrencilere destek olmak için 150 öğrenciye toplam 65 bin liralık yardım yapıldığını ifade eden İlçe Müftüsü ve TDV Altınova Şube Başkanı Recep Eren, “Altınova Müftülük Personelinin gayretli çalışmalarıyla bağış ve zekâtlar şube hesabında toplandı. Bu paralarla ülkemizin çeşitli şehirlerinde eğitim gören üniversite öğrencilerimiz ile ortaöğretime devam eden öğrencilerimize eğitim yardımında bulunduk. Vakfımıza eğitim yardımı için müracaat etmiş olan öğrencilerimize eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için destek olduk ve destek olmaya devam edeceğiz. Diyanet İşleri Başkanlığı Altınova İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Altınova Şubesi olarak, öğrencilerimizin vatanımıza, milletimize, bayrağımıza ve devletimize bağlı bir şekilde eğitimlerini tamamlamalarını ve insanlığa, milletimize ve devletimize faydalı olmalarını Yüce Allah’tan temenni eder, hayırlı başarılar ve bereketli ömürler dilerim” diye konuştu.