İmarhaber

Tüyap Ticari Alım Heyetinde Yüzde 17 Artış

TÜYAP Adana Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları, yarın kapılarını ziyaretçilerine açıyor.

Tüyap Ticari Alım Heyetinde Yüzde 17 Artış
Google News
04 Kasım 2019 - 23:37

10 bin 800 m² kapalı 15 bin 200 m²’si açık olmak üzere toplamda 25 bin m²’lik alanda açılmaya hazırlanan Fuar, tüm Türkiye’den tarım profesyonellerini ağırlayacak. Katılımcı firmalar ile alım heyetleri arasında iş bağlantılarının kurulacağı Fuarı;16 ülkeden 300 kişilik yurt dışı alım heyeti ziyaret edecek. Tarım ekonomisinin can bulacağı Fuar’da, 9. Geleneksel Bal Yarışması da ziyaretçilere eğlenceli anlar yaşatacak.

Bölgenin en kapsamlı fuarlarından biri olan TÜYAP Adana Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları 5-9 Kasım 2019 tarihleri arasında ilgilileri ile buluşuyor. 5 gün boyunca tarım profesyonellerinin ağırlanacağı Fuar’da, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 200 katılımcı firma yer alıyor. Tarım ekipmanlarından traktöre, gübreden tohuma, sera kurulumundan fidana,ilaçlamadan sulamaya kadar tarım ve sera-bahçe alanındaki tüm ihtiyaca cevap bulunacak Fuar, 25 bin m²’lik alanda görsel bir şölen de sunuyor.

Tarım sektörünün lokomotif kentlerinden biri olan Adana’da düzenlenen Fuara, yurt dışından 16 ülkeden 300 kişilik alım heyeti geliyor. Çukurova Bölgesi’nden en çok ihracatı yapan 16 ülkeyi belirleyen TÜYAP Adana Ekibi, bu bölgelere özel tanıtım çalışması yürüterek katılımcı firmaların direkt hedefi olan alım heyetlerini getiriyor. Geçen yıl 15 ülkeden 250 kişilik bir alım heyeti yapılırken bu yıl 16 ülkeden 300 kişi ağırlanıyor.

Irak, Gürcistan, Azerbaycan, Cezayir, Kıbrıs, Umman, Ürdün, Fas, Tunus, Libya, Filistin, Sudan, Kanada, Amerika, Suudi Arabistan, ve Lübnan’dan alım heyetlerinin geleceği Fuar’da, tüm Türkiye’den de ziyaretçiler bekleniyor.

Yurt dışı alım heyetinde %17’lik bir artış yakalayan TÜYAP Adana Fuarcılık; yurt içinde de tüm Türkiye’den 600’ün üzerinde otobüs organizasyonu yaparak direkt ilgililerin fuara gelmesini sağlıyor.

9. Geleneksel Bal Yarışması

Bu yıl 9.sı düzenlenecek olan Geleneksel Bal Yarışması ise 8 Kasım Cuma günü satt 15:00’da gerçekleştirilecek. Türkiye’nin dört bir yanından getirilecek olan ballar, jüri üyeleri tarafından tadılacak. Dereceye girenlere ise çeşitli ödüller verilecek

Adana 13. Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları 5-9 Kasım tarihleri arasında TÜYAP Adana Fuar ve Kongre Merkezi’nde 5 – 8 Kasım tarihlerinde 09:30-19:00 saatleri arasında 9 Kasım’da ise 09:30 ila 17:00 saatlerinde ziyaretçilerini bekliyor.

Kuzu Güzellik Yarışması

Adana Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Koyun Keçi Damızlık Yetiştiricileri Birliği işbirliği ile düzenlenecek olan Kuzu Güzellik Yarışması da ilgililerin beğenisine sunulacak. 7 Kasım günü resmi açılış töreninin ardından yapılacak olan yarışmada, yüzlerce kuzu arasından seçilen 10 kuzu jüri üyelerine tanıtılacak.Jüri tarafından incelenen kuzulardan ilk 3’e girecek olan kuzulara da çeşitli ödüller verilecek.

Tarımda Zirve: Adana Tarım Fuarı

Fuarın 2. gününde ise 1. Adana Tarım Zirvesi gerçekleştirilecek. 2 oturumda gerçekleşecek olan Zirve’nin ilk oturumu saat 10.30’da Akdeniz Meyve Sineği ile Mücadele ile başlayacak. Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru moderatörlüğünde gerçekleşecek ilk oturuma; Adana Tarım ve Orman İl Müdürü Muhammet Ali Tekin, Adana Turunçgil Üreticileri Birliği Başkan Vekili Remziye Karabucak, Adana Biyolojik Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Miraç Yayla, Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Kutlu Sönmez, Çukurova Üniversitesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Serdar Satar konuşmacı olarak katılacak. Çiftçilerin mücadele konusunda bilgilendirileceği oturum, Çukurova Toplantı Salonu’nda gerçekleşecek.

2. oturumun moderatörlüğünü ise Dünya Gazetesi Tarım Yazarı Ali Ekber Yıldırım yapacak. Saat 14.00’te başlayacak oturumda Adana Tarımsal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Adana Ekonomisine Katkıları anlatılacak. Adana ekonomisinin yanı sıra ülke ekonomisine de önemli katkılar sağlayacak olan Tarımsal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesine zemin hazırlanacak. Oturuma konuşmacı olarak ise; Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Bilgiç, Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru ve Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Nafi Baytorun katılacak.

Adana İmar Haberleri

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları