'TÜBİTAK Manisa Bilim Şenliği' için güçlü iş birliği | 23 Nisan 2024İmar Haber

23 Nisan 2024 - 15:03

TÜBİTAK Manisa Bilim Şenliği İçin İşbirliği

MANİSA CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ (MCBÜ) İLE MANİSA VALİLİĞİ, ŞEHZADELER BELEDİYESİ, YUNUSEMRE BELEDİYESİ, MANİSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE ZAFER KALKINMA AJANSI ARASINDA, 06-09 EKİM 2021 TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞECEK “TÜBİTAK 4007 MANİSA BİLİM ŞENLİĞİ” KAPSAMINDA, YAPILACAK PROJELERE İLİŞKİN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

TÜBİTAK Manisa Bilim Şenliği İçin İşbirliği
Son Güncelleme :

21 Aralık 2020 - 15:05

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/tubitak-manisa-bilim-senligi-icin-guclu-is-birligi/42923/" title="facebook">

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) ile Manisa Valiliği, Şehzadeler Belediyesi, Yunusemre Belediyesi, Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Zafer Kalkınma Ajansı arasında, 06-09 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek “TÜBİTAK 4007 Manisa Bilim Şenliği” kapsamında, yapılacak projelere ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleşen imza töreni, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Nezaket Elif Binici, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli Oğuz’un katılımıyla gerçekleşti. Törende konuşan Rektör Ataç, iş birliği kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklere yönelik çalışma ve uygulama planı hazırlanmasında paydaşlarla koordineli çalışılacağını belirterek “Pandemi koşulları ve üniversitemizin eğitim ve öğretim durumu da göz önünde olmak kaydıyla bu etkinliklerin derslik, atölye ve laboratuvarlarımızda, görevli akademisyenlerimiz tarafından verilecek olması bizi gururlandırıyor. Hayırlı olmasını temenni ederim” ifadelerine yer verdi.

Bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, gösteri, atölye/laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler gibi etkinlikler yoluyla katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesi amacıyla, 06-09 Ekim 2021 tarihleri arasında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi öncülüğünde düzenlenecek. TÜBİTAK 4007 Manisa Bilim Şenliği’nden 7’den 70’e 150 bin kişinin yararlanması bekleniyor.