Tunceli Valiliği:"Ağır hasarlı yapıların yıkımına başlanacak" | 24 Şubat 2024İmar Haber

24 Şubat 2024 - 09:52

Tunceli Valiliği:”Ağır hasarlı yapıların yıkımına başlanacak”

TUNCELİ VALİLİĞİ, 24 OCAK 2020 TARİHİNDE ELAZIĞ SİVRİCE’DE MEYDANA GELEN DEPREMDE AĞIR HASAR GÖREN YAPILARIN YIKIMINA BAŞLANACAĞINI BİLDİRDİ. VALİLİK AÇIKLAMASINDA VATANDAŞLARIN GÖREVLİLERE YARDIMCI OLMASI DA İSTENDİ.

Tunceli Valiliği:”Ağır hasarlı yapıların yıkımına başlanacak”
Son Güncelleme :

07 Aralık 2020 - 17:45

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/tunceli-valiligiagir-hasarli-yapilarin-yikimina-baslanacak/32326/" title="facebook">

Tunceli Valiliği, Elazığ depreminde kentte ağır hasar gören yapıların yıkımına başlanacağını bildirdi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, “24.01.2020 tarihinde Elazığ ili Sivrice ilçesi merkezli olarak meydana gelen deprem Afeti nedeniyle Tunceli merkez, Mazgirt ve Pertek İlçeleri ile bağlı bulunan köy, belde ve mahalleler 23.06.2020 tarihli 79333 sayılı olur ile genel hayatı etkililik kapsamına alınmıştır. Afet kapsamına alınan yerlerde kesin ve itiraz hasar tespit çalışmaları tamamlanarak sonuçlandırılmış, hasar tespit çalışmalarında ağır hasarlı olan yapıların yıkım işleri ihalesi gerçekleştirilmiştir. Yıkım sürecinde vatandaşlarımız mağdur edilmeyecek şekilde tüm kurumlar çalışmalarını hızla sürdürmektedir. 10.12.2020 tarihinden itibaren ağır hasarlı yapıların yıkım işine başlanacağından, afetzedelerin ağır hasarlı yapılarını boşaltmaları gerekmektedir. Aksi takdirde eşyalı olarak yapıların yıkım işi yapılacaktır. Bir daha aynı acıların yaşanmaması için, lütfen görevlilerimize yardımcı olalım” denildi.