Turgut Özal Bulvarında asfalt çalışması devam ediyor | 23 Nisan 2024İmar Haber

23 Nisan 2024 - 14:42

Turgut Özal Bulvarında asfalt çalışması devam ediyor

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YOL YAPIM BAKIM VE ONARIM DAİRESİ BAŞKANLIĞI EKİPLERİNİN TURGUT ÖZAL BULVARINDA ASFALT ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR. EKİPLER, 820 METRE UZUNLUĞUNDAKİ YOLDA SICAK ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜRKEN, AYNI ZAMANDA BULVAR ÜZERİNDE 5 BİN 100 METREKARE KALDIRIM YENİLEME ÇALIŞMASINI DA TAMAMLADI.

Turgut Özal Bulvarında asfalt çalışması devam ediyor
Son Güncelleme :

24 Aralık 2020 - 9:50

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/turgut-ozal-bulvarinda-asfalt-calismasi-devam-ediyor/44246/" title="facebook">

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerinin Turgut Özal Bulvarında asfalt çalışması devam ediyor. Ekipler, 820 metre uzunluğundaki yolda sıcak asfalt kaplama çalışmalarını sürdürürken, aynı zamanda bulvar üzerinde 5 bin 100 metrekare kaldırım yenileme çalışmasını da tamamladı.

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, kentin farklı noktalarında sıcak asfalt çalışmalarına devam ediyor. Ekiplerin asfalt mesaisi merkez Akdeniz ilçesi Turgut Özal Bulvarında sürüyor. 820 metre uzunluğundaki yolda sıcak asfalt kaplama çalışması yapan ekipler, bulvarın doğu tarafında asfalt binder ve aşınma tabakasında bitümlü sıcak asfalt serimini tamamladı. Ekipler, çalışmalar tamamlanınca bulvardaki diğer şeritte de sıcak asfalt serimi gerçekleştirecek.

5 bin 100 metrekare yeni kaldırım yapıldı

Bulvar üzerindeki kaldırımların standartlara uygun hale getirilmesi çalışmaları kapsamında da 5 bin 100 metrekare kaldırım döşemesi gerçekleştiren ekipler, aynı mevkide yer alan ve yol konforunu olumsuz etkileyen, deforme olmuş dilatasyonları da yeniledi. Ekipler ayrıca refüjlerde yer alan bordürleri de yeniledi.