Turgutlu'da sürdürülebilir ve iyi tarım uygulamaları gerçekleştirilecek | 16 Nisan 2024İmar Haber

16 Nisan 2024 - 20:52

Turgutlu’da sürdürülebilir ve iyi tarım uygulamaları gerçekleştirilecek

TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN AKIN, BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GIDA VE TARIM ÖRGÜTÜNÜN (FAO) MUSALAR YENİKÖY’DE DÜZENLEDİĞİ EĞİTİME KATILDI. BAŞKAN ÇETİN AKIN, “TURGUTLU’DA SÜRDÜRÜLEBİLİR VE İYİ TARIM UYGULAMALARINI GERÇEKLEŞTİRMEK, ÜRETİCİLERİMİZİN ALIN TERİNİ DAHA DEĞERLİ KILMAK ADINA TÜM GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ.” DEDİ.

Turgutlu’da sürdürülebilir ve iyi tarım uygulamaları gerçekleştirilecek
Son Güncelleme :

23 Aralık 2020 - 16:25

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/turgutluda-surdurulebilir-ve-iyi-tarim-uygulamalari-gerceklestirilecek/44052/" title="facebook">

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünün (FAO) Musalar Yeniköy’de düzenlediği eğitime katıldı. Başkan Çetin Akın, “Turgutlu’da sürdürülebilir ve iyi tarım uygulamalarını gerçekleştirmek, üreticilerimizin alın terini daha değerli kılmak adına tüm gücümüzle çalışacağız.” dedi.

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından tarım uygulamalarının iyileştirilmesi ve tarımda istihdamın artması amacıyla hayata geçirilen Uygulamalı Çiftçi Okulu projesi kapsamında Musalar Yeniköy’de eğitim düzenlendi. FAO Program Sorumlusu Sheikh Ahaduzzaman ve Manisa FAO Proje Koordinatörü Erkan Balık’ın projenin amacı, uygulanacak yeni yöntem ve teknikler hakkında önemli bilgiler aktardığı eğitime Başkan Çetin Akın, eşi Sabriye Akın, kızı Gülce Akın, Musalar Yeniköy Muhtarı Yıldıray Aktaş ve Musalar Yeniköylü çiftçi kadınlar katıldı.

Düzenlenen eğitimle ilgili açıklamada bulunan Başkan Çetin Akın, “Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından hayata geçirilen Uygulamalı Çiftçi Okulu projesi kapsamında Musalar Yeniöy mahallemizde düzenlenen eğitime eşim Sabriye Akın, kızım Gülce Akın, Musalar Yeniköy Muhtarımız Yıldıray Aktaş ve çiftçi kadınlarımız ile birlikte katıldık. FAO Program Sorumlusu Sheikh Ahaduzzaman ve Manisa FAO Proje Koordinatörü Erkan Balık proje hakkında önemli bilgiler aktardı. Turgutlu’da sürdürülebilir ve iyi tarım uygulamalarını gerçekleştirmek, üreticilerimizin alınterini daha değerli kılmak adına tüm gücümüzle çalışacağız” dedi.