İmar Haber

Türk Dünyasından ezgiler evlere taşındı

OSMANGAZİ BELEDİYESİ, ULUKÖK MÜZİK GURUBU’NUN ‘TÜRK DÜNYASINDAN EZGİLER’ TEMALI KONSERİNİ SOSYAL MEDYA HESAPLARI ÜZERİNDEN YAYINLAYARAK, AZERBAYCAN’DAN ÖZBEKİSTAN’A, GAGAVUZYA’DAN KIRGIZİSTAN’A KADAR GENİŞ BİR COĞRAFYAYA YAYILAN TÜRK YURTLARININ TÜRKÜLERİNİ, OSMANGAZİLİLERİN EVLERİNE TAŞIDI.

Türk Dünyasından ezgiler evlere taşındı
Google News
06 Aralık 2020 - 14:40

Osmangazi Belediyesi, Ulukök Müzik Gurubu’nun ‘Türk Dünyasından Ezgiler’ temalı konserini sosyal medya hesapları üzerinden yayınlayarak, Azerbaycan’dan Özbekistan’a, Gagavuzya’dan Kırgızistan’a kadar geniş bir coğrafyaya yayılan Türk yurtlarının türkülerini, Osmangazililerin evlerine taşıdı.

Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında kültür sanat etkinliklerini iptal eden Osmangazi Belediyesi, sosyal medya hesapları üzerinden birtakım etkinlikleri vatandaşların evlerine taşıyor. Bugüne kadar Balkanlar’dan Kafkaslar ve Orta Doğu’ya kadar Türk dünyasına yönelik birçok etkinliğe imza atan Osmangazi Belediyesi, korona virüs salgınıyla mücadele günlerinde bu etkinlikleri, sosyal medya hesapları üzerinden evlerinde kalan Osmangazliler ile buluşturuyor. Hafta sonları için getirilen sokağa çıkma kısıtlamalarında evlerindeki Osmangazililerin güzel vakit geçirmelerini sağlamak adına düzenlenen etkinlikler kapsamında, Ulukök Müzik Gurubu’nun ‘Türk Dünyasından Ezgiler’ temalı konseri, Osmangazi Belediyesi’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınladı.

Ulukök Müzik Gurubu, yaklaşık bir saat süren konser süresince Doğu Türkistan’dan Macaristan’a, Sibirya’dan Kuzey Afrika’ya ve Orta Doğu’dan Balkanlara kadar geniş bir coğrafyaya ait Türk yurtlarının ezgilerini seslendirildi. Kaltuk Davulu, komuz, murinhur, bağlama, kaval ve dombra gibi geleneksel Türk müzik aletleri ile hem çalıp hem de söyledikleri Azerbaycan, Özbekistan, Gagavuzya, Kırgızistan, Moğalistan ve Türkistan yörelerine ait birbirinden güzel Türküleri Osmangazililerin evlerine taşıyan gurup üyeleri, konseri takip eden dinleyicilere adeta müzik ziyafeti sundu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları