Vakalar arttı spor salonunu kapattı | 15 Temmuz 2024İmar Haber

15 Temmuz 2024 - 05:54

Vakalar Artınca Spor Salonunu Kapattı

SPOR SALONU SAHİBİ SONER KUL, ” HEPİMİZİN TİCARİ KAYBI VAR BUNU ANLIYORUM AMA SAĞLIK GİTTİKTEN SONRA KAZANILAN BİR PARANIN ANLAMI YOK. O YÜZDEN HEP BERABER TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYMAMIZ LAZIM” DEDİ.

Vakalar Artınca Spor Salonunu Kapattı
Son Güncelleme :

10 Aralık 2020 - 11:20

95 views

Korona virüs salgınında vaka sayılarının arttığı Adana’da bazı spor salonları salgın nedeniyle faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Faaliyetlerini durduran bir spor salonu sahibi Soner Kul, “Hepimizin ticari kaybı var bunu anlıyorum ama sağlık gittikten sonra kazanılan bir paranın anlamı yok. O yüzden hep beraber taşın altına elimizi koymamız lazım” dedi.

Yaklaşık 10 aydır tüm dünyayı etkisi altına alan salgında ülkemizde de vakalar her gün artarak devam ediyor. Bu artış sonucu ise devlet tarafından bir takım ek tedbirler getirildi ve bazı işletmelerin faaliyetlerine geçici süreliğine ara verildi. Ancak spor salonları bu sürede kapatılmayarak tedbirlere uyması koşuluyla açık bırakıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise yaklaşık 2 haftadır Adana’nın riskli iller arasında olduğunu açıklamasının dün ise “Hatay, Adana, Samsun, Antalya, Mersin ve Ordu’da vaka sayılarımız artmaya devam ediyor” açıklamasının üzerine Adana’da bazı spor salonları da ilk etapta 15 günlüğüne faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

Faaliyetlerini durduran ve kararın örnek teşkil etmesini istediğini belirten salon sahibi Vücut Geliştirme ve Fitness Milli Antrenörü Soner Kul, “İnsanların sağlığı bizim için daha önemli. Virüs çok yaygın. Devletimiz spor salonları kapanmasın dedi ama virüsle mücadele için bizim de taşın altına elimizi koymamız lazım. Ben de insanların sağlığını kaybetmelerini görmektense ticari olarak kayıp sağlamayı tercih ettim. Böyle bir karar aldım” diye konuştu.

Hem çalışanlarının sağlığını hem de üyelerinin sağlığını korumak adına böyle bir karar aldığını belirten Kul, “15 gün boyunca kapalı tutacağız ve 15 gün sonra duruma göre bakacağız. Sağlık Bakanımız açıklama yaptıktan sonra biraz tedirgin oldum ben de. Hepimizin ailesi var. Ben de spor salonları kapansın istemem ama sonuçta insanlar burada yan yana birbirleriyle temas halinde çalışıyorlar. Hem onları korumak adına hem de kendimizi korumak adına böyle bir karar uyguladık” ifadelerini kullandı.

Meslektaşlarına da çağrıda bulunan Soner Kul, “Hepimizin ticari kaybı var bunu anlıyorum ama sağlık gittikten sonra kazanılan bir paranın anlamı yok. O yüzden hep beraber taşın altına elimizi koymamız lazım. Üyelerimize de zaten şimdi kilo vermeleri için program hazırladık. Evlerinde o program sayesinde çalışıp formlarını tutacaklar yine” şeklinde konuştu.